Україна вже в Європі. Блог Ольги Пуйо

blog-Неодноразово в газетах, соцмережах, по телевізору звучать образливі фрази в бік українців. Мовляв, низька культура, відсутність прагнення самостійно дбати про свої села, міста та містечка, очікування, що хтось добрий та хазяйновитий прийде і все зробить замість нас і для нас….далі суцільна критика і заклики бути активнішими і навчитись, як пише Андрей Шептицький в однойменному творі «будувати свій дім»…

Дозволю собі непогодитись з таким огульним критиканством і приниженням українців. Все пізнається в порівнянні…Перебуваючи в зоні Євросоюзу куди нас все ще вагаються: брати не брати, а саме в Бухаресті, була шокована таким боком Європи. Старі полуплені будинки….не два, не три, а тисячі….сірі, нецікаві, з прогнилими та поржавілими балконами. В багатьох квартирах замість занавісок – обривки шмаття, бруд. Мінімальне озеленення вулиць, а то і повна відсутність. Вулиця доганяє вулицю «совєцкими» однотипними будівлями, покритими грибками та цвіллю з облупленою штукатуркою. Ну, думаю, можливо то так не всюди. Поїхала по селах…бідося така, що складається враження, наче щойно закінчилась друга світова і ще не встигли люди оговтатись. Хатинки непобілені, потріскані, а подекуди паркани лежать покотом і ніхто на те не зважає. Можна проїхати 100 км і не зустріти нормального магазина, кемпінга чи заправки…Правда, треба бути чесному, є ще гірська Румунія і там дуже красиво, чисто, цікаво і привітні люди. Однак повертаємось до України. В нас майже всі господарі, в селі тримають хати в зразковому порядку: підбілюють, підштукатурюють, а біля хати квітники, городи доглянуті, паркани помальовані. А те, що дороги неєвропейські, то вже люди невинні…

Дорогі українці, не треба себе принижувати. Ми охайні та працьовиті, розумні та господарні і дуже винахідливі твори красу навіть без грошей. Якщо порівняти нашу столицю і – Київ і Бухарест, то ми вже Європа, а вони десь тільки наближаються.

Але якщо постійно себе ображати і говорити, що ми “пасемо задніх”, так про нас говоритимуть і сусідні держави.

То ж нехай нам Бог допомагає бути справжніми господарями на своїй землі, а ми шануймося, бо справді того варті!

З найліпшими побажаннями Оля Пуйо


Коментування вимкнено до запису “Україна вже в Європі. Блог Ольги Пуйо”

  1. Віктор коментує:

    Бухарест це Румунія. В них пів країни така. Напиши про Польщу, Данію, Францію, Німеччину. Румунія тільки піднімаеться. Хоча люди стараються працюють, може їм і так добре? А середня зарплата 800 евро.

    • Ольга коментує:

      Дякую за коментар. Погоджуюсь, що Румунія тільки піднімається, але для вступу в Євросоюз потрібно завольнити цілий ряд вимог. Зараз відомо, що Румунія, як і Греція фальсифікувала свої економічні показники і не тільки, щоб взяли…А далі вже їм допомогли: дали гарні серені зарплати, зробили дороги. Але небажання господпрювати,на віміну від Польщі, Чехії, Словаччини та ін., як було, так і залишилось. В наших людей вроджені задатки охайних господарів на своїй землі і навіть без Євросоюзу, тому не варто вважати себе відстаючими. Ось основна думка допису.