Сім’я Сташуків, родом із Тернопільщини, купила у Португалії “швидку” для АТО (фото)

22 липня у зону АТО вирушила карета швидкої допомоги, придбана у Португалії для українських бійців сім’єю Сташуків, родом із Тернопільщини.

Вони вже 14 років живуть і працюють у Португалії. Повідомили у Тернопільській ОДА.

Автівку освятили о. Андрій Марчук, о. Роман Загородній та о. Ігор Драпак. В освяченні також взяли участь голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, голова Тернопільської райдержадміністрації Олександр Похилий, заступник голови Тернопільської райдержадміністрації Уляна Люлька, волонтери та працівники Тернопільської РДА, інформує прес-служба Тернопільської райдержадміністрації.

«Сьогодні між війною і миром глибока прірва, – сказав о. Андрій Марчук. – Добре, що є люди, небайдужі до долі своєї держави. Завдяки зусиллям волонтерів вдасться ліквідувати цю прірву. Тоді в Україні буде мир і спокій».

Ця «швидка» раніше обслуговувала португальську сферу медицини. У Європі недовго використовують такі авто – за нашими мірками вона майже нова, до того ж, удосконалена тамтешніми автомайстрами, які працювали над нею з усвідомленням, для чого призначений і куди прямує цей автомобіль. З Португалії до Тернополя машина легко подолала 3 750 км, загальний пробіг становить 220 тисяч кілометрів.

«Ви робите благородну справу, – наголосив голова обласної державної адміністрації Степан Барна. – Сподіваюся, завдяки цьому автомобілю буде буде врятоване не одне життя. Дякую за допомогу і підтримку армії! Дякую за ваш внесок у перемогу над ворогом!»

Як розповів волонтер із Тернопільського району, родич Олега Сташука, петриківчанин Сергій Дикий, ця “швидка” – стандартний сучасний реанімобіль для екстрених ситуацій. У салоні для лікарів і пацієнта є дефібрилятор, апарат вентиляції легень, кондиціонер, вдосталь бинтів, засоби для дезінфекції, медикаменти.

До збору допомоги долучилися голова Тернопільської РДА Олександр Похилий, приватний підприємець Михайло Задорожний з Чистилова, агрофірма ПП «Медобори», ФГ «Агро», ТОВ «Хлібодар+», ТОВ «Микулинецький Бровар», приватний підприємець Володимир Суль із Петрикова, Тернопільська районна організація Товариства Червоного Хреста України, які зібрали продукти харчування, питну воду, засоби гігієни, одяг.

Як розповів Петриківський сільський голова Руслан Лазорко, з села Петриків Тернопільського району в зоні АТО позиції захищають 26 жителів, п’ятеро з яких нещодавно повернулися як демобілізовані і мають посвідчення учасників бойових дій, четверо петриківчан зараз перебувають на навчальних полігонах.Коментарі закриті.