На Тернопільщині виявили маловідому небезпечну хворобу

За даними моніторингу інфекційної захворюваності, проведеної фахівцями Держсанепідслужби, в області 22 липня 2015 року за первинними діагнозами зареєстровано 38 випадків інфекційних захворювань, з них:

– гастроентероколітів – 5 випадків;
– ентеровірусної інфекції – 2 випадки;
– вітряної віспи – 1 випадок;
-аскаридозу – 2 випадки;
– хвороби Лайма – 1 випадок;
– покусів тваринами – 13 випадків
– ентеробіозу – 1 випадок;
– туберкульозу – 3 випадки;
– укусів кліщами – 9 випадків;
– токсокарозу – 1 випадок.
Не дивлячись на широке розповсюдження, особливо у дітей, токсокароз є захворюванням, про яке населення знає доволі мало. Симптоматика його дуже різноманітна.

Про це повідомили у В Головному управлінні Держсанепідслужби у Тернопільській області.

Джерелом інвазії для людей є собаки, які забруднюють ґрунт яйцями токсокар, що виділяються з фекаліями. Іншими чинниками передачі можуть бути забруднені продукти харчування, вода, руки, шерсть тварин.
Заражені люди не можуть бути джерелом інвазії, оскільки в організмі людини з личинок не утворюються дорослі особини паразита.
Заходами профілактики даного паразитозу є: обстеження собак і їх своєчасна дегельмінтизація, обмеження чисельності безпритульних собак, обладнання спеціальних майданчиків для вигулу собак і утримання їх в хорошому гігієнічному стані, миття рук після контакту з ґрунтом або тваринами, ретельна обробка зеленини, овочів та інших харчових продуктів, які можуть містити частинки ґрунту; захист ігрових дитячих майданчиків, парків, скверів від відвідування їх тваринами; використання природних чинників санації ґрунту (відкриті сонячні промені).Коментарі закриті.