Родичам загиблих в АТО жителів Тернопільщини вручили відзнаки (фото)

З нагоди храмового свята 12 липня у Катедральний собор Верховних Апостолів Петра і Павла Чорткова привезли мощі святих апостолів.

За участю правлячого єпископа Бучацької Єпархії  Дмитрія та єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської Архієпархії Теодора відбулася  Божественна Літургія. Молитву  присвятили нашим Героям – учасникам антитерористичної операції на Сході країни. Повідомили у Тернопільсьькій ОДА.

«Апостоли Петро і Павло були нескоримими та стійкими у боротьбі за перемогу. На прикладі їхнього життя ми бачимо, що бути християнином означає пройти багато випробувань. Але завдяки незламній вірі та любові ці випробування можливо пройти гідно. У час сьогоднішньої боротьби постаті апостолів Петра і Павла повинні бути нагадуванням про істинне призначення кожного християнина. Тому цьогорічне відзначення храмового свята стало таким особливим, адже із отриманням мощей святих ми повертаємось у минуле і глибше починаємо розважати над діями апостолів», – зазначив під час проповіді єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор.

Після завершення Літургії голова Тернопільської обласної державної адміністрації  Степан Барна вручив родинам загиблих учасників Антитерористичної операції з Чортківщини відзнаки. Ордени “Богдана Хмельницького III ступеня” отримали рідні Романа Ільяшенка та Руслана  Коцюка.

“Ми сьогодні найперше вшановуємо тих, хто віддав за Україну найцінніше – своє життя. З нами залишились їхні сімї, за добробут яких ми відповідальні, – наголосив Степан Барна. – А згадка про героїзм наших бійців не дає ні на мить зупинитись у боротьбі за перемогу. Наші хлопці продовжують захищати цілісність країни зі зброєю в руках, будівельники укріпили стіну обороноздатності на Сході, практично кожен житель області активно підтримує волонтерських рух та допомагає усім можливим армії. Я дякую усім, хто об’єднався задля того, щоб наші діти та онуки жили в новій Україні – європейській незалежній державі. Герої не вмирають!”.

Роману Ільяшенку було 23 роки. Він – чинний володар Кубка України з фрі-файту, майстер спорту України, Боєць спортивного клубу«Характерник» (м. Тернопіль). Нагороджений відзнакою «Спортивний герой» в обласній програмі «Герої спортивного року Тернопільщини — 2014» (посмертно). Воював у  в 51 бригаді. Брав участь у звільненні Лисичанська та Сєвєродонецька. Наприкінці липня був у відпустці — вона стала останньою зустріччю з рідними. Загинув 30 серпня 2014 при виході колони з-під Іловайська (Донецька область) через «гуманітарний коридор», який був обстріляний російськими військами. Деякий час вважався зниклим безвісти.

Руслан Коцюк, як і Роман Ільяшенко, воював у складі 51-ї (Волинської) механізованої бригади. Йому також не судилося вийти з-під “Іловайського котла”. Русланові було лише тридцять сім років, вдовою залишилась дружина Іванна, сиротами – двоє дітей.Коментарі закриті.