Мобілізація на Тернопільщині: люди блокують машини військкомату

У двох селах на Тернопільщині були випадки, коли місцеві мешканці перешкоджали проїзду автомобіль оповіщення.

Про такі випадки повідомив під час прес-конференції 13 липня обласний військовий комісар Володимир Катинський.

Він закликає громадян не займатися антипропагандою мобілізації, не підтримувати інформаційну війну. А шукати позитив у військовій службі.Пише 20 хвилин.

– Хочу застерегти всіх, хто займається антипропагандою мобілізації, – каже комісар. –  Особливо в районах, селищах, сільрадах. Там де оббріхують реальну ситуацію, де розказують, що люди йдуть на смерть, про те, що немає засобів захисту. Це все нісенітниця і прояв інформаційної боротьби, яка активно відбувається серед населення. Тому прошу громадян виявляти цих провокаторів, повідомляти правоохоронні органи та СБУ для того, щоб найперше могли спокійно існувати громади, а по друге, щоб не підбурювати спільноту.

Володимир Катинський зачитав хроніку без назв населених пунктів, яка відбувала на Тернопільщині:
“По закінченню оповіщення, біля 18.00 на трасі міста СГ при в’їзді  в село В певного району, автомобіль з групою оповіщення був блокований жителями вказаного села , які виставили вимогу не оповіщати та не призивати громадян на військову службу в Збройні сили по мобілізації. За втручання міського комісара та працівників міліції, автомобіль вдалося повернути в зворотній напрямок та виїхати в сторону населеного пункту Г через населиний пункт П. При в’іїзді у вказане село автомобіль з групою оповіщення знову був блокований – вимога жителів така ж сама. Після проведення перемовин працівників міліції з жителями села П автомобіль вдалося повернути в зворотній напрямок і польовими дорогами виїхати до смт. Г”.

– Я вам не зачитав хроніку з Донецька чи Луганська, я не зачитав хроніку з блокування Харківської області, – каже пан Катинський. – Це здійснюється в нас в Тернопілській області. Міліції це все повідомлено, буде проведена ретельна перевірка цих питань і винні будуть притягнуті до відповідальності.
Обласний військовий комісар додає, що патріотизм не повинен бути тільки в гаслах, піснях і ходінні у вишиванках.

– Я хочу ще раз застерегти і не піддаватися провокаторам, – каже він. –  Прошу мерів міст, голів сільрад проводити агітацію позитиву, показувати що треба йти в армію служити,  що це почесний обов’язок захисту Батьківщини. А не сплітати плітки та підбурювати людей до проявів сепаратизму. Тому що коли люди приходять у військомат вони стикаютться зовсім з іншим – вони бачать, що ситуація не така плачевна і навпаки знаходять позитив, порівняно з тим що розповідають на місцях у сільських громадах та містах. Там треба більше спілкуватись і подавати позитивну інформацію. Так, є загибелі військовослужбовціів, але це набагато менше, ніж приміром, загибелі на дорогах. Маємо розуміти, що в державі війна і загибель людей неминуча, але на сьогодні треба зважати на те, що прояви сператистські в області є і нас вони не красять .

Володимир Катинський просить чоловіків не боятися мобілізації.
– Я думаю, що ви спілкуєтеся з тим військовослужбовцями, які були в АТО, – каже він. – Жоден з них не відмовляється їхати назад. Тому що там ситуація морально набагато легша. Ви чудово знаєте, що забезпечення вже на належному рівні і що до захисту Батьківщини і держава, і волонтери ставляться дуже відповідально. Тому абсолютно нічого боятися не треба. Всіх закликаю до захисту Батьківщини!

Нагадаємо, на Тернопільщині та цілій Україні триває шоста черга часткової мобілізації

 Коментарі закриті.