Володимир Долинний: «Територіальна реформа – це влада в руках місцевих громад»

Сьогодні Україна отримує можливість для втілення європейської моделі самоврядування. До жовтневих виборів місцевих рад-2015 обов’язково буде втілена в життя територіальна реформа. DolynyjСаме про таку позицію заявив представник Партії «Солідарність-Блок Петра Порошенка» Володимир Долинний в інтервю телеканалу ІНТБ, а також пояснив у чому полягає суть територіальної реформи та розподіл влади на місцях, передбачив можливі аспекти, з котрими люди можуть стикнутись на місцевому рівні.

– Розкажіть, в чому полягає суть територіальної реформи?

– Децентралізація – це розподіл влади на користь місцевих громад та зменшення повноважень центрального апарату. Повноваження переходять від президента до людей, котрі проживають на певній території . Це означає, що обласні, місцеві та районні ради будуть обирати виконавчі комітети котрі в свою чергу будуть ними контролюватись.

Суть децентралізації полягає в тому, що в селах обиратимуть старосту, з яким вирішуватимуть головні проблеми громади. Так само, як усі фінансові питання закриватимуть самостійно і оперативно. Відтак, близько сорока мільярдів гривень, котрі раніше йшли до центральної влади, будуть передані громаді. Ці кошти будуть збиратись із податків на майно, податків сплачених підприємствами та фізичних особами і з єдиного податку. Зарплатня чиновників залежатиме не від ставки, а від результату їхньої роботи. Ще одна очевидна перевага реформи – швидке прийняття рішень на місцевому рівні. Вже не потрібно проходити 10 інстанцій, щоб відремонтувати лікарню, без численних документів в адміністрації районні, обласні, в Київ люди зможуть здійснювати важливі для них завдання і покращувати власне життя.

– Люди на місцях цікавляться чи розподілять більшість коштів між центрами об’єднань ?

-Територіальне об’єднання матиме змогу самостійно вирішувати, в якому обсязі розподіляти фінанси між всіма населеними пунктами, котрі в нього входять. В першу чергу, кошти надходитимуть в ті населені пункти, котрі найбільше цього потребують.

Яке майбутнє чекає ті населені пункти, котрі відмовляються вступати в територіальні об’єднання?

– Ми – європейська держава, тому ми маємо переймати досвід наших сусідів, котрі вже давно основні питання вирішують на місцях. Їх ніхто не змушуватиме цього робити, але я вважаю, що рано чи пізно вони зрозуміють, що зробили помилку.

– Ще одна проблема, з котрою стикнулась територіальна громада –наявність однієї спільної школи. Чи буде скорочуватись кількість педагогів в інших навчальних закладах і чи закриватимуть самі школи?

В громадах це питання викликатиме серйозні дебати, виключно громадське віче подаватиме це питання на загальний розгляд. Вони самостійно вирішуватимуть, чи є рентабельним закриття шкіл по об’єднаннях та скорочення штату працівників шкіл.

– Хто вирішуватиме питання національної безпеки, оборони та дотримання прав і свобод громадян?

– Раніше такі питання вирішувались президентом України, а зараз це переходить під відповідальність регіональної влади. Але, тим не менш , гарант все одно триматиме під своїм наглядом виконання цих питань. Наголошу, що тепер громади матимуть свої: муніципальну варту, пожежну службу, будинок культури, та інші установи, зараз найсприятливіший для того час.

 Коментарі закриті.