Фестиваль «Файне місто» повертає Тернополю статус рок-столиці (фото, відео)

qcn9rYRtKuEФестиваль «Файне місто» повертає оспіваному братами Гадюкіними Тернополю статус рок-столиці. Він виріс із одноденного фесту «для внутрішнього користування» на острівку «Чайка», до другого за масштабами в Україні open-air з широкою міжнародною участю (Австралія, Франція, Швеція, Австрія, Польща, Грузія, Росія…).

І якщо минулоріч у тернопільському аеропорту лабали 50 гуртів на трьох сценах, то цього року – їх вже було 60! Музика звучала цілодобово з п’яти локацій – головної сцени, триб’ют-сцени, сцени легкого і тяжкого року, а також автентичної реггі-тусовки від арт-бару «Коза». Все це музичне розмаїття привабило до міста таких же різномастих слухачів у кількості близько 10 тисяч! Лише попередньо, зазначають організатори, було продано більше 6 тисяч квитків, а наметове містечко розтягнулося на кілометр.

B8q9DfNNDEI

Сам фестиваль розтягнувся, по-правді, на чотири дні: хедлайнери заходу гурт «Брутто», виступали аж до 2:00 ночі сьогоднішнього дня. До слова, для білоруської групи це, у певному розумінні, дебют: екс-«Ляпіс Трубєцкой» вперше виступають просто неба. І хоча своїм візитом вони відзначили Тернопіль 14 лютого, більшість публіки очікувала саме на брутальний виступ авторів знаменитої пісні «Воїни світла».
Окрім жорсткого року на фестивалі було багато романтики. Аж троє парубків зі сцени перед численним натовпом освідчилися у коханні своїм обраницям, на що їх «половинки» відповіли гучним і ствердним «так».

Фантастичним видовищем став флеш-моб із сяючими повітряними кульками, які одночасно запустили в небо сотні гостей фестивалю під перші акорди пісні гурту «Бумбокс» (дивіться на відео). До слова, музиканти на фестивалі святкували своє десятиліття творчої діяльності. І розпочали виступ своєю піснею «Піддубний Микола», у якій перенесли події з Києва до «файного міста».

– Я в захваті від цьогорічного фестивалю, організація на високому рівні: немає черг у туалетах, облаштовані душові в наметовому містечку. Я вже не говорю про підбір гуртів – просто нема слів! Дуже неочікуваним став для мене виступ шведської групи «Rideau» на Dark stage. Такої енергетики не знайдеш ніде! З мінусів можу назвати хіба те, що дуже багато диму… Варто було б облаштувати окрему зону для курців – це на майбутнє. Тернопіль – супер! – не стримує емоцій гість із Вінниці Михайло.

Окрім яскравого наповнення, для гостей фестиваль підготував чимало атракцій – від тиру до надувних гірок, смачну кухню та чималий ринок сувенірів. Однак головною принадою заходу під гаслом «Територія вільних людей» стали самі гості – у масках коня, «анонімуса», костюмах тигрів, корів, зебр та інших тварин, з кольоровими ірокезами та сором’язливими косичками – вони «запалювали» та «горіли» музикою, наповнюючи місто духом свободи – аж до наступного літа.

Марія Богданович, Тернопільська липа
Фото, відео автораКоментарі закриті.