Дітям на Тернопільщині рекомендували як обрати професію

Профорієнтаційна робота зі старшокласниками – одна з важливих ділянок роботи служби зайнятості. Від того, яку професію обирає сьогоднішній випускник, залежить і його власне майбутнє, і перспективи розвитку економіки всієї країни.

Тому з кожним роком Козівський районний центр зайнятості все більше уваги приділяє співпраці із місцевими загальноосвітніми навчальними закладами. Йдеться у повідомленні Тернопільського центру зайнятості.

Так, фахівці РЦЗ провели у Теофіпільській та Плотичанській загальноосвітніх школах профорієнтаційні зустрічі з учнями та їх батьками.

Присутні ознайомились із тенденціями розвитку ринку праці, основними вимогами роботодавців до працівників, професіями, які є актуальними в економіці краю, послугами служби зайнятості молоді.

Акцент було зроблено на питаннях вибору юнаками та дівчатами майбутнього фаху.

– Щоб вибір професії був справді свідомим і виваженим необхідно враховувати свої нахили та здібності, вимоги того чи іншого виду діяльності до людини, свої бажання, а також актуальність обраної професії чи спеціальності на ринку праці, – наголосила дітям фахівець з профорієнтації РЦЗ Ірина Слівінська.

Звертаючись до батьків школярів Ірина Михайлівна зазначила: «Одним із головних помічників дітям у виборі трудового шляху є їх батьки. Аби вони змогли дієво допомогти своїм нащадкам, потрібно вивчати нахили, здібності, стан здоров’я дітей; цікавитися затребуваністю професій на ринку праці; спілкуватися з класним керівником, вчителями-предметниками щодо уподобань юнацтва. Гарний результат дають бесіди з дітьми про їх бажання, чим вони хочуть займатися у житті; спільні відвідування представників тих чи інших професій, аби дитина побачила їх реальну роботу. За порадою можна звернутися до фахівців з профорієнтації у центрі зайнятості».

На зустрічах йшлося й про те, що чимало інформації про правильний вибір професії можна дізнатися з програмно-апаратних комплексів «Профорієнтаційний термінал», встановлених у школах. Учасники заходів отримали профінформаційні матеріали з описами актуальних робітничих професій.

Загалом у зустрічах взяли участь 41 учень та 12 батьків.

Цього ж дня у Козівському районному відділі освіти відбувся профорієнтаційний захід із директорами шкіл району, на якому виступила фахівець з профорієнтації районного центру зайнятості. Вона розповіла про шляхи співпраці служби та ЗОШ, соціальні послуги молоді, ознайомила із напрямками профорієнтаційної роботи.

– Спільними зусиллями ми зможемо дієво сприяти професійному самовизначенню учнів, насамперед виявленню й розвитку їх нахилів і здібностей, формуванню мотивів вибору професії, професійних інтересів, моральних та інших якостей, важливих для майбутньої трудової діяльності, – зазначила Ірина Слівінська.Коментарі закриті.