Тернопільських журналістів не пустили на зустріч з Президентом (фото)

IMG_20150402_163136До Тернополя Петро Порошенко добирався довго: чекали Президента ще з минулого тижня. Виною цьому могли бути погані дороги, але ж ні – глава держави скористався літаком. Вже 2 квітня робочий візит Президента до Тернопілля таки розпочався. Щоправда, із запізненням на декілька годин – через погані погодні умови літак затримувався.

Візит гаранта до Тернополя для багатьох жителів міста став несподіванкою, тільки не для журналістів. Якщо тернополяни дізналися про приїзд поважного гостя, судячи з великої кількості міліції у центрі та відімкнених світлофорах, то представники медіа акредитувалися у прес-службі Тернопільської ОДА заздалегідь і були у всеозброєнні.

Несподіванкою стало те, що почути і побачити главу держави більшості місцевих журналістів не вдалося. Із зареєстрованих 60 представників преси до сесійної зали ОДА пустили тільки 20 (здебільшого, телевізійників та операторів). Схоже, під «цензуру» потрапили всі тернопільські Інтернет-ЗМІ, але дісталося й кореспонденту видання Верховної Ради «Голос України». Світлана Чихарівська, прес-секретар ОДА не пояснила критеріїв відбору, – мовляв, це було рішення «зверху». Натомість пообіцяла, що на зустріч з Президентом в ТНПУ пустять усіх охочих працівників пера і диктофона.

IMG_20150402_163207

Перед педагогічним університетом близько 15:00 зібралася різношерста публіка. Сотні людей чекали гаранта надворі під сонцем і снігом упродовж кількох годин: здебільшого, студенти, але й чимало учнів з довколишніх шкіл, доведені до відчаю пенсіонери, громадські активісти. Охорона закладу та невідомі люди на вході пропускали на зустріч з президентом тільки по запрошеннях для студентів, розповсюджених ТНПУ по деканатах та ректоратах інших внз міста. В мою альма-матір мене не пропустили, не допомогло і журналістське посвідчення. Розмова з охороною велася з позиції «ми нічого не знаємо, нікого не пускаємо». Насправді, в університет потрапити можна було – через боковий вхід, а от до актової зали – зась. Прохід перегородити партою і охороняли, а застосовувати прийоми Ольги Фреймут, аби проникнути на зустріч, у храмі науки я не наважилася.

З людей, що очікували побачити Президента, перед головним корпусом ТНПУ сформували «коридор», роздали українські прапори (потім – позбирали назад). При вході і на виході з університету Петро Порошенко залишав автографи, фотографувався та робив «селфі». Особливо тішилися з цього школярі, які заради зустрічі з главою держави пропускали уроки.

Лейтмотивом зустрічі Президента зі студентською молоддю був заклик старанно навчатися, аби заповнити лакуну висококласних спеціалістів в Україні, та мобілізовуватися до армії одразу по закінченню університетів. Тобто, нічого нового: такі ж слова лунали перед студентами Харкова чи Дніпропетровська.

На жаль, і сама зустріч з Петром Порошенком була організована аж ніяк не в дусі гасла «жити по-новому». Адже як можна говорити про відкритість та прозорість влади, якщо «доступ до тіла», як і раніше, мають лише «обрані»?

Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото автораКоментування вимкнено до запису “Тернопільських журналістів не пустили на зустріч з Президентом (фото)”

  1. марія коментує:

    за кого голосували, того і маємо, а на що надіялися?

    • оксана коментує:

      нашим людям завжди все погано і недогода,сядьте в крісло президента і зробіть краще