Тернопільські студенти були в зоні АТО на передовій (фото)

Частина студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського обрала сьогодні досить нелегку, але водночас важливу і благородну місію – навчати волонтерів-медиків, новопризваних солдат до лав Збройних сил України і бійців добровольчих загонів тактичній медицині та рятувати життя вояків на полі бою.

Ці молоді люди (Олександр Башта, Михайло Денисюк, Зіновій Гвоздик, Ірина Токарчук, Іванна Чобанюк і Сергій Коновалов) реалізовують своє призначення в медичному загоні спеціального призначення «Білі берети», який діє у формі громадської організації. Після кількамісячного перебування на передовій вихованці медичного університету повернулися на навчання до рідної Альма-матер. Сьогодні вони поступово адаптовуються до умов мирного життя, але продовжують займатися вишколами тих, хто готовий надавати медичну допомогу в зоні бойових дій. Повідомляє прес-служба ТДМУ ім. Горбачевського.

CYbkL3ikkyA

Майдан об’єднав в єдину команду, а ТДМУ допоміг у її навчанні

Один із учасників «Білих беретів» і студент шостого курсу медичного факультету Олександр Башта зазначив, що необхідність володіння навичками надання екстреної допомоги вони усвідомили ще під час подій на Майдані. Відстоюючи демократичні засади в столиці нашої країни хлопцям вперше довелося працювати пліч-о-пліч, тому із створенням громадської організації «Білі берети» вони не сумнівалися ані хвилини щодо вступу в її лави. Анексія Криму спонукала більше працювати над власними практичними навичками і здобувати нові знання.

10505038_1004417169587812_8329208019057067711_o

«Після подій на півострові ми почали організовувати спільні навчання. Рік тому в нас ще не було вишколених навичок із тактичної медицини, більше працювали в напрямку вдосконалень знань і вмінь з екстреної медицини. В цьому нам дуже допоміг завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, професор Арсен Гудима. Зокрема минулого року упродовж двох тижнів на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» у нас відбулися навчання з екстреної допомоги. До цього процесу були задіяні одні з кращих викладачів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Тоді ректор вузу Леонід Ковальчук підтримував нас в усьому, надаючи базу для тренувань, фахівців для навчання, забезпечуючи доїзд і необхідне медичне обладнання. Це дало нам хорошу основу. Та й сьогодні ми постійно відчуваємо підтримку рідної Альма-матер і сподіваємося на тривалу співпрацю», – розповів студент шостого курсу медичного факультету Зіновій Гвоздик.

8Bj0z2p_cnM

На полі бою необхідно вміти надати самодопомогу та взаємодопомогу

Олександр Башта додав, що уже з квітня минулого року після пройдених вишколів їхній медичний загін спеціального призначення почав ретранслювати здобуті знання і навички на більш широке коло волонтерського корпусу серед медиків.

«До нас почали звертатися щодо навчання новобранців добровольчих корпусів і Збройних сил України з основ тактичної медицини, – продовжує Олександр. – Під час цього ми головний наголос робили на зупинці кровотечі, евакуації, мобілізації».

На той час навички з тактичної медицини за міжнародними стандартами потрібно було здобувати самостійно під час семінарів та спеціальних програм. Сьогодні майже кожен учасник «Білих беретів» може передавати свій досвід іншим. Організація проводить чимало вишколів у різних куточках України.

«Аби постійно бути в формі, мати до автоматизму відпрацьовані навички, ми самі час від часу проходимо навчання. Тут не можна ані на хвилину розслаблятися, мусиш працювати над собою. Навіть для самих себе регулярно організовуємо атестаційні збори, під час яких перевіряємо один одного», – наголосив Зіновій Гвоздик.

Як зазначають студенти ТДМУ, головним їхнім завданням у «Білих беретах» є навчання самодопомоги якомога більшої кількості новобранців. Справа в тому, що на місце бою медики не відразу можуть прибути, а від критичної кровотечі поранений вмирає упродовж 2-5 хвилин. Відповідно навички самодопомоги і взаємодопомоги – це та основа, яка може врятувати життя. За словами членів організації «Білі берети», навіть і, хто з воїнів, хто скептично ставився до здобуття таких вмінь, після першого ж бою починають ретельно вчитися наданню домедичної допомоги.Коментарі закриті.