Андрій Шевченко закликає тернополян радикально змінити країну

10511560_1474344332853468_7455123422923267796_o«Революція гідності зобов’язує усіх до того, щоб нарешті зробити радикальний крок до змін в країні. Ми повинні провести перевірку кожного чиновника, політичного діяча  на причетність до комуністичної партії, «Партії регіонів», через яких досі оплакуємо наших героїв. На початку 90-х ми втратили можливість для люстрації, що відкинуло нас на 15 років назад. І не тому, що люди були не готові, а тому що ці «політичні перевертні» зробили все для того, щоб триматись біля владного корита.

Зараз ми знову маємо унікальний шанс провести ряд радикальних реформ, які б дозволили Україні врешті розправити крила та йти в Європу. Головне не втратити цю нагоду», стверджує кандидат економічних наук, а зараз кандидат у народні депутати від «Радикальної партії» Олега Ляшка по виборчому округу 163 (м.Тернопіль) – Андрій Шевченко.

 Як ви прийшли у радикальну партію Олега Ляшка? Яким є ваш попередній політичний досвід?

10369746_1398814917073077_1463294609060161697_n– Головним моїм поступом у політику були попередні місцеві вибори до Чортківської міської ради. Я родом з Чортківщини, і дотепер є там депутатом. Балотувався як мажоритарник від ВО «Свобода». Більше року тому ми з однодумцями вирішили створити радикальну фракцію у міській раді, та поки що це не вдалося реалізувати. Постійне спілкування з простими людьми, переконало мене в тому, що краще ніж Олег Ляшко, ніхто  не захищає їхні інтереси. У цьому я неодноразово переконувався сам. Тому на позачергових президентських виборах був довіреною особою Олега Ляшка в Чортківському, 169-у виборчому окрузі і став справжнім членом радикальної команди.

До речі, результат, який там був показаний, був одним з кращих у Тернопільській області.

Чому ви вирішили балотуватися до Верховної Ради?

– Моя діяльність у лавах радикальної партії набирала обертів і я вирішив представляти її і на парламентських виборах, якщо партія висловить мені таку довіру. Це була моя ініціатива, підтримана керівником обласного осередку. Я б волів висуватися у Чортківщині, як її уродженець. Проте партія вирішила, що виборець у Тернополі більше відповідає моєму фаху, оскільки я – викладач ТНЕУ, я уособлюю цю молодіжну, освітню течію, а Тернопіль – студентське місто і саме студенти розуміють та поділяють погляди наші  радикальні переконання.

Андрію Анатолійовичу, чи підтримали вас ваші рідні, друзі, студенти?

shevchenko-3– Моя передвиборча кампанія розпочалась перед студентами. Ще сім’я навіть не знала, що надійшла офіційна постанова ЦВК про реєстрацію мене як кандидата. Студенти дали мені поштовх для подальшої кампанії: шлях почався з позитиву, натхнення, адже студенти бажали мені успіху і сприйняли це з великим ентузіазмом. Багато хто захотів себе спробувати у якості спостерігачів на дільницях, членами виборчих комісій, агітаторів – є багато такої роботи, яку краще від активного студента ніхто не виконає. Я думаю, що студенти зарекомендують себе дуже добре. Їхній позитивний настрій та бажання працювали подекуди більше важить, ніж досвід тих, хто вже роками працює у виборчих комісіях. А найголовніше – вони голові відстоювали ті голоси, які будуть віддані радикальній партії, оскільки їм імпонують наші засади.

Як ви оцінюєте свої шанси бути обраним?

– Радикальна партія Олега Ляшка йде на вибори, щоб перемагати! І як її представник зроблю все для того, щоб в країні відбулись радикальні зміни. Я, як патріот свого міста докладу усіх зусиль, щоб життя і побут тернополян були на високому європейському рівні. Народ вже втомився від поміркованих політиків. Люди хочуть бачити у владі тих, хто може швидко, чітко взяти на себе контроль за ситуацією у місті, в районі, в селі та швидко навести порядок.  А ми, наша партія, дійсно декларуємо це, і ми це зробимо!

 У вас дуже яскраве ім’я. Чи допомагає вам це в політиці?

shevchenko-1– З дитинства, зі шкільних років моє прізвище асоціювалося з Тарасом Григоровичем. Спершу це дратувало, але я швидко зрозумів, що це – велика честь, і що прізвище Шевченко багато до чого зобов’язує. Врешті, це велика честь, носити такі ініціали. Вони стимулюють мене працювати вдвічі більше!

Чим ви збираєтеся займатися у парламенті?

– Я економіст, тому можу бути корисним в цій сфері. Тим паче зараз, коли країну довели до «економічного колапсу» і їй просто необхідні люди, які знають, як поставити нашу економіку на ноги. У своїй діяльності доводилося стикатися із рядом дисциплін, які базувалися суто на законодавчій базі. У 1998 році, коли я починав свій науково-педагогічний шлях, зрозумів, наскільки недолуге у нас законодавство. Мені було надзвичайно складно пояснити студентам, з їх щирою, незаплямованою свідомістю, чому так прописано в законі і чому це всіх влаштовує. Просто дуже вигідно комусь щоб були недосконалі закони, які легко обійти чи трактувати по-різному. Треба ці прогалини негайно ліквідувати. А для тому до парламенту мають прийти фахівці, які зможуть писати закони, гідні українського народу, а не ті, хто звик наживатись на ньому.

На цих виборах не всі партії представляли своїх кандидатів на всіх округах. Навіть «Блок Петра Порошенка» і «Свобода» не всюди мають своїх висуванців. Радикальна партія ж представлена стовідсотково на Тернопільських округах. Це пов’язано із бажанням прорекламувати партію?

– Ми є самодостатньою політичною силою, готовою представити у кожному виборчому окрузі своїх кандидатів. Те, що немає у 163 окрузі представника від «Блоку Петра Порошенка» говорить про те, що ця політична сила або ще не розвинулася, або веде чергові закулісні ігри та домовленості з іншими політичними силами. Ми могли чути, що кандидат від «Народного фронту» – це єдиний узгоджений з партією влади кандидат, що Яценюк з Порошенком десь про це домовилися. Разом з тим, представник від «Свободи» також говорить, що саме він є узгоджений кандидат. Тобто, домовилися Тягнибок з Порошенком. Але такі домовленості ніколи ні до чого доброго не доводили. За ними стоїть якась гра, яку складно помітити, але рано чи пізно вона стане очевидною. Вони будуть готові «продати» або голосування, або щось інше, що буде стояти на кону. Тому ми свідомо не йшли на об’єднання.

Наш рейтинг у межах України дозволяє говорити, що ми є як мінімум другою політичною силою, а я сподіваюся, що найближчим часом – і першою. А наша партія може домовлятися лише з власним народом.

Як ви оцінюєте підхід Радикальної партії до агітації? У вас рекламні ролики, листівки, календарі з коровами, крокодилом, гарбузами це не надто виклично?

shevchenko-2– Агітаційна  продукція є чіткою, зрозумілою для багатьох. Ми абсолютно не цураємося того, що зображено на листівках, буклетах, календарях тощо. Ми хочемо, щоб кожен виборець чи то в селі чи в місті зрозумів нашу позицію. Для чого «кидатись» пафосними незрозумілими фразами, які врешті так і залишаться пустослів’ям. Так, наші агітаційні листівки, багатьох насторожують. Але лише тому, що змушують задуматись – чи варто діяти не по-совісті. Якщо чиновник або  політик заслуговує на вила чи сміттєвий бак, то радикальна партія застосує їх! І не чекатиме, поки злодій далі наживатиметься на громаді. Наша агітація повністю відповідає партійним переконанням, що проявляються на вчинках.

Хто фінансує вашу передвиборчу кампанію? По місту помітні сітілайти з вашим обличчям… Скільки ви витрачаєте на агітацію?

– Мій виборчий фонд є досить обмеженим у порівнянні з іншими кандидатами: у мене всього-на-всього з десяток сіті-лайтів і до семи білбордів, які представляють мене по місту як кандидата від радикальної партії.  Моя кампанія оплачується особисто мною. Це невеликі кошти і ті витрати, які я поки що можу собі дозволити. Нам уже закидали, що у Радикальної партії мало реклами і по телебаченню, і на зовнішніх носіях. Проте, ми вважаємо, що ці кошти зараз краще спрямувати в інше русло – нашим захисникам, які на Сході боронять наші кордони від окупанта. Ми постійно відправляємо кожен зі своєї сторони допомогу нашим добровольчим батальйонам, Нацгвардії, Збройним силам, щоб вони відчували нашу підтримку, що ми в тилу про них не забуваємо.

Радикальна партія більш орієнтована на сільських мешканців. Що ви можете запропонувати для міста?

– Це абсолютно неправильна думка. Можливо десь, згідно різних соцопитувань, більша підтримка партії відчувається у районах. Проте, сказати, що у місті ми не маємо підтримки, було б невірно. Ті заходи, які пропонує Радикальна партія у своїй програмі, мали б більший ефект у містах. Наша політична сила не ділила і не ділитиме свого виборця по місцю проживання. Ми всі українці! Думаю, Майдан це довів щонайкраще!

Які проблеми вирішуватимете у Тернополі?

– Проблем у Тернополі є настільки багато, що складно їх назвати одним речення. Починаючи від комунальних послуг, проблем з перевізниками, дорогами, дитячими садочками, незаконними забудовами території, проблем із вивозом сміття… Я думаю, що, як майбутній парламентарій, зможу навести в цьому плані порядок і взяти під особистий контроль питання, які сприяють розвитку міста і громади.

Останнім часом в інформаційному просторі з’являються повідомлення, що Ляшко лише декларує свій скромний спосіб життя, а насправді живе на широку ногу. Як ви можете це прокоментувати?

– Від технологій чорного піару у нашій політиці, на жаль, нікуди подітися. Та пропаганда, яка розвелася про нашого лідера на одному з телеканалів – не хочеться навіть називати якому – за підтримки одного з наших загальновідомих олігархів Коломойського, саме і є такою брудною технологією. Олег Ляшко десь перейшов йому дорогу і це можна сміло назвати помстою. Тому ці брудні репортажі ніщо інше, як спотворені факти. Мені дуже шкода, що такий загальноукраїнський канал став маріонеткою в руках олігархів. Проте, ми не будемо виправдовуватися, адже це виглядало б так, наче ми пішли у них на поводу. Адже перше завдання нашої партії – це боротьба з олігархами та корупцією на всеукраїнському та місцевому рівнях. Думаю, нас намагаються потопити, бо просто бояться відповідальності. А вона обов’язково буде!

Чи не вважаєте ви Ляшка провокатором? В тому сенсі, що він виділяється серед інших політиків, і в тому що підбурював до дії у лютому хлопців на майдані, в такій ситуації, коли люди дійсно ризикували своїм життям.

– На відміну від інших політиків, Олег Ляшко завжди перебуває в епіцентрі подій. Він був і на Майдані, і зараз регулярно відвідує зони запеклих боїв. Єдине, що можна йому закинути, – це те, що він не боїться в очі прямо говорити правду. Це багатьом не подобається, за що його й називають провокатором. Це один із моментів, які ми зафіксували у своїй програмі – потрібно нести відповідальність за свої слова.

Яким, на ваш погляд, буде майбутній склад парламенту?

– Майбутній склад парламенту має стати проукраїнським, оскільки за різними соцопитуваннями в Раду не проходить жодна із проросійських сил і ті, хто представляли колишнього диктатора Януковича. Говорити про більшість чи меншість у Раді ще зарано. Зараз тішить те, що до Верховної Ради проходять проєвропейсько спрямовані, українські сили.

Спілкувалася Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото із мережі ІнтернетКоментування вимкнено до запису “Андрій Шевченко закликає тернополян радикально змінити країну”

  1. Ліля коментує:

    “радикально змінити країну” – це як, виїхати деінде? В Австралію?

  2. Radyk коментує:

    Знаємо ми їхні радикальні методи…хай ідуть вони з України бігом, бо потім отримають копняка своїми ж вилами

  3. Pawa коментує:

    Ляшко і його клоуни залишаться на смітнику виборів, бо за них ніхто не проголосує