Нові мистецькі ландшафти у Тернополі (фото)

DSCN9819Цієї п’ятниці у галереї «Бункермуз» відбулося відкриття виставки львів’янина Юрія Коваля та Ярослава Футимського, котрий «мешкає у просторі між декількома містами», під назвою «ландшафти. грунти». Експозиція з двох десятків артефактів та серії полотен вибудована на своєрідному дуалізмі. У Юрія ландшафти і ґрунти – природні. У Ярослава – топографічно-ментальні, культурні.

У Юрія, як художника у звичному розумінні слова, виставка – відкрита, котра приваблює глядача, а у Ярослава, який здебільшого займається поетичними практиками і особистими перформенсами, – так би мовити, «закрита», вона про друзів митця і для друзів митця, а відтак – потребує особливого «розкриття». Хоча автор здебільшого любить виступати, вчорашнім вечором він обрав для себе шлях творчого ескапізму з пляшчинкою пива «Опілля» – так, прямо в галереї – що цілком підтвердило його репутацію  художника-нонконформіста.

 

«Мабуть, поштовхом до спільної справи послужили кардинально різні сфери, в яких ми з Ярославом Футимським працюємо», – каже Юрій Коваль. Натомість його колега по творчому цеху з доброю посмішкою стверджує, що «хотів би уміти так, як Юра. Але цим і привабливе мистецтво – кожен робить щось відмінне».

 

Юрієві полотна забарвлені у весь спектр емоцій  – від ностальгії до радості, від спокою до депресії. Це двошарові зображення, такі собі «натюрморти з принтом»: на фото реалістичні галузки із сухим листям накладено народні квіткові орнаменти, «турецькі огірки», геометрично-мінімалістичні форми. Серія робіт створювалася упродовж року – з минулої весни до цього літа, що дещо подивувало відвідувачів, адже картини вдало передають осінню атмосферу. Сам живописець про свою частину виставки каже: «Новітня форма у будь-якому випадку дає нам розуміння того, що в основі всього є взаємодія старого та нового, природного та штучного, минулого та майбутнього».

Творчість Ярослава виникла в роботі з текстовими конструкціями і фотодокументацією. За грою слів, зафіксованих на обкладинках від старих зошитів, залізничних квитків та шматочків картону ховається особистий досвід автора. Артефакти для виставок (заводський прапор, упаковка від йоду…) ось уже 10 років йому збирає друг. Митця приваблює радянська естетика, романтика подорожі. У Тернополі він вже не вперше, проте вчора відбувся його творчий дебют у файному місті». Відвідати виставку можна до 2 жовтня.

Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото автораКоментарі закриті.