У третій школі Тернополя експонуються чудотворні ікони Божої Матері (фото)

Image00003У Тернопільській спеціалізованій школі №3 відкрилась виставка «Духовне відродження нашого краю». Представлені на ній двадцять освячених копій Чудотворних ікон Богородиці з Тернопільщини. Серед них і Тернопільська чудотворна ікона Божої Матері із церкви Різдва Христового, і Зарваницька, що знаходиться у парафіяльній церкві Святої Трійці, і Почаївська, яка перебуває в Успенському соборі Почаївської лаври, а також Буцнівська, Бережанська та інші. Усі ці унікальні святині є всесвітньо відомими скарбами сакрального мистецтва та духовними оберегами нашого краю.

Експозицію Чудотворних ікон Богородиці Тернопілля ще взимку створили громадські активісти в рамках проекту «Громада та місто», і переглянути її можна було в Українському домі «Перемога». Наприкінці серпня, перед початком сесії Тернопільської обласної ради, виставка була представлена депутатам, а тепер, під час навчального року, вона експонуватиметься в навчальних закладах.

Учасниками урочистого відкриття виставки Чудотворних ікон Божої Матері у третій школі Тернополя стали четвертокласники. Однак, як обіцяє заступник директора школи з виховної роботи Ольга Пилипів, під час екскурсій, які щодня проводитимуть в експозиції старшокласниці з учнівського парламенту «Лідер», ознайомляться з нею усі класи.

Дівчата, підготували невеликі розповіді про ту чи іншу ікону, і за чергою представляють їх. Кожна підійшла до цього завдання творчо, по-своєму, тому їхні виступи дуже різнопланові та змістовні. Юні екскурсоводи стараються рівномірно розподілити час, щоб встигнути розповісти про кожну з ікон, намагаються знайти особливі акценти, аби їхнім слухачам було цікаво.

Як каже Ольга Валеріївна, без індивідуального підходу тут і справді не обійтися, адже, скажімо, молодшим школярам більш цікаво почути про легенди чи дива, пов’язані з тією чи іншою іконою Богородиці, а старшокласникам вже потрібні серйозні дані щодо історичних подій, прізвищ, фактів. Як переконана Ольга Пилипів, така виставка є дуже на часі на тому непростому етапі життя нашої країни, який усі ми переживаємо.

І дорослі, і діти зараз розуміють, що коли в державі відбуваються такі серйозні події, кожна людина повинна мати джерело, аби духовно збагатитися, очиститися. І такі заходи, як виставка Чудотворних ікон Богородиці, ще більше будуть залучати до духовного життя країни, духовного росту .

А семінариста Тернопільської духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого брата Ігоря, який був запрошений на репрезентацію експозиції, окрім щирого зацікавлення, яке у школярів викликала виставка та розповіді їхніх старших колег, найбільше зворушила спільна молитва дітей.

Сьогодні ми разом хором молилися, і це мене дуже вразило. Такі моменти дають надію, що все у нас буде добре. Можливо, діти ще до кінця не усвідомлюють духовну цінність цієї виставки, її духовні чесноти, але ми все одно повинні їм усе це пояснювати. Ми маємо розповідати про нашу історію, про духовні переживання, які наш український народ здобув у своєму житті. А чи не з кожною з ікон Божої Матері, які тут представлені, таких історій пов’язано чимало. Це такий приклад, який буде їх надихати. Думаю, що пізніше діти усе це усвідомлять, але у будь-якому випадку щось важливе і цінне після сьогоднішньої зустрічі заклалося у їхньому серденьку, щось вони таки для себе взяли. І найголовніше, що, як я сьогодні зауважив, ми ще раз їм дали зрозуміти духовну вартість молитви, – що вона дає і для чого вона потрібна.

Виставка освячених копій Чудотворних ікон Богородиці з Тернопільщини діятиме у Тернопільській СШ №3 впродовж тижня.

Олена Лайко, Тернопільська Липа

Фото автораКоментарі закриті.