Доведеться здмухнути пил із книг з військово-польової хірургії. Блог Олекси Пильного

56Агов, колеги! Хірурги, терапевти, педіатри, патологоанатоми і психіатри і всі-всі-всі…..
Як ми дожились, що замість цікавитись новими лінійками антибіотиків – ми вивчаємо збірку-розбірку АКС-74?!
Чий злий жарт змушує нас поширювати відо…мості про кровоспинні засоби для солдат, відеоінструкції про накладання джгутів?!
Хто з нас міг у страшному сні уявити, що доведеться здмухнути пил із книг з військово-польової хірургії?!
Наші ранки починаються зведеннями з війни, продовжуються роботою в лікарнях і поліклініках, перериваються телефонними дзвінками-консультаціями поранень та опіків….. На наших сторінках у соцмережах перепости від волонтерських організацій….. У збірках відео – ролики про баротравми вибуховою хвилею….. У наших лікарських сумках з’явились брошюри про ПМД на полі бою…… Ввечері ми сидимо у інтернеті і читаючи списки загиблих і полонених, найбільше боїмось знайти прізвище сусіда, друга, знайомого знайомих….
Ми зрозуміли, яка маленька у нас Україна, і яка всюдисуща війна…..
Все частіше війна проривається у мирне життя, все щільніше життя і смерть сплітаються між собою….. Ми почали цінувати #хорошіновини, де розповідаємо про крихітні життєві радощі…. Ми потай плачемо за тими, кого ще вчора не знали навіть в обличчя…. І ревно та щиро молимось за тих, про кого почули перший раз…..
Намагаємось з усіх сил зберігати спокій і незворушність, бо “білі халати” не мають права на слабкість. Адже наше завдання дарувати недужим надію, полегшення, здоров’я….
Усміхайтесь колеги! Бережіть в серцях надію! Наперекір всьому, наперекір ворогу, наперекір смерті…..
Ми переможемо! І потім зберемся на великий консиліум, будем довго читати історію недуги нашої Батьківщини, і у висновку напишем:
Криза минула, прогноз благоприємний, дорога у майбутнє вільна….
І хай допоможе Бог всім нам!

Олекса Пильний, Тернопільська Липа

Коментарі закриті.