Французький сайт включив тернопільський годинник до “Спадщини світового годинникарства”

Унікальний тристоронній годинник, який уже у вересні буде встановлений на бульварі Тараса Шевченка, оцінили французи. Ще на стадії розробки французький сайт включив відновлений старовинний тернопільський годинник до «Спадщини світового годинникарства».

Як розповідає майстер-годинникар Олексій Бурнаєв, який виконував усю роботу для тернопільського годинника, представників Франції не цікавлять «звичайні», монументальні годинники, яких у світі є тисячі. До переліку цього сайту потрапляють найоригінальніші, унікальні витвори годинникового мистецтва. Йдеться у повідомленні Тернопільської міськради.

«З моїх 60-ти виготовлених годинників, у цей реєстр включено лише три найоригінальніших, – розповідає Олексій Бурнаєв. – Причому львівський годинник потрапив у цей реєстр після п’яти років експлуатації, адже він єдиний у світі працює у мороз і згортає стрілками сніг. А тернопільський годинник уже включено на стадії робіт!».

Наразі, за словами майстра, він готує фото процесу реновації, процедура якої буде тривати десь місяць після відкриття годинника. Нагадаємо, що ініціатором встановлення годинника у Тернополі є міський голова Сергій Надал. Усі роботи будуть виконані без витрачання бюджетних коштів.

До слова, тернопільський годинник є унікальний. Адже це другий у світі тристоронній годинник. Перший подібний витвір розташований у французькому місті Ам’єні, який був споруджений наприкінці XIX століття та на сьогодні налічує чотири рівні з багатьох деталей.


Коментарі закриті.