День Державного прапора: синьо-жовтий чи жовто-синій?

prapory-1-223 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. А згодом другий президент України підписав указ про відзначення Дня прапора.

Ще з часів початку Незалежності були чутки, що прапор України потрібно змінити і тоді наша країна отримає процвітання. 

Кольори нашого прапора розміщували по-іншому

В теперішній час існує багато тверджень, що кольори на Українському прапорі розміщені неправильно.

Адже, в період Центральної Ради наш прапор був жовто-синім.

Прикметно те, що Перша світова війна на Чорноморському флоті відбувалися під жовто-блакитними, а не синьо-жовтими прапорами. Під жовто-синім прапором йшли у бій українські юнаки під Крутами.

Колишній глава Генерального секретаріату Володимир Винниченко згодом писав:

Ми рішуче нічого не міняли в суті тої державності, що була за часів Тимчасового уряду. Ми тільки міняли національну форму її – замість біло- синьо-червоного прапори мі вішали жовто-блакитний”.

Саме це поєднання фарб голова Центральної Ради Михайло Грушевський запропонував для основного символу УНР.

Повернув національний прапор Петро Скоропадський, коли скинув Центральну раду.

Твердження про синє небо і золоті ниви, прийняте зараз – досить примітивне.

Багато дослідників вважають, що насправді кольори нашого прапора здавна символізують дві головні стихії природи і людського буття – вогонь(жовтий колір) і вода(синій). Логічно припустити, що тільки поєднання “жовтий – згори, синій – знизу” відбиває вічну симетрію – божественну гармонію цих стихій. Інакше ж, якщо розмістити їх навпаки, це означатиме порушення світопорядку, катастрофу, при якій вода гасить вогонь .

Кравчук і китайська художниця Мао

Одного разу ще на початку 1992 року китайська художниця Мао Мао попросила на одному мистецькому заході тодішнього Президента України Леоніда Кравчука зробити все від нього залежне, щоб в тільки виниклій самостійній Україні передусім змінили розміщення кольорів на головному державному символі – синьо-жовтому прапорі. Мовляв, якщо він і далі залишатиметься таким же, то під цим поєднанням кольорів країну чекає неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах. Адже синіше згори і жовте знизу, за словами художниці, утворюють гексаграму “Пі”. А це, згідно з класичною китайською Книгою змін “И-цзин”, – одне з чотирьох найгірших комбінацій. І розшифровують її так: “Будьте пильні і передбачливими. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, чим збудеться. Ваше оточення не розуміє вас, ви без всяких підстав сваритеся з друзями”. Тоді як зворотне розміщення кольорів, коли жовте розташоване вгорі, а синіше – внизу, утворює абсолютно іншу гексаграму “Тай”, яка означає: “Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя. Розвиток”.

 Коментарі закриті.