Не здавайте Майдан до музею. Не ховайте звитягу під скло… Блог Олекси Пильного

56iНещодавно вийшов у прокат фільм про Майдан, згодом з’явиться ще один, а потім ще… Це будуть справжні шедеври – проникливі, щирі, від них щемітиме серце…
Надруковано книгу про Майдан – відверту до сліз….. Буде ще одна, а потім ще…. Це будуть істинні твори – без фальші та обману, їх читатимуть і перечитуватимуть…..
А ще будуть мистецькі акції, презентації поетичних збірок та картин…. І все це необхідно – бо це Пам’ять….Усе вищеописане викликає у мене відчуття дежа-вю… Я уже бачив це. У 2005 році…
Тоді сотворили кінофільм “Помаранчеве небо”, у Києві нагороджували учасників тих подій (те брязкальце-медалька досі валяється на моїй книжковій полиці). Надрукували кілька книг в апельсинових кольорах, випустили тисячі листівок….
А через півроку, коли Майдан остаточно став музейним експонатом – все повернулось…. Вітя Любідрузі призначив головою кабміну Вітю Йолку…. А потім Вітя Йолка став лєгітимним і далі …. Самі знаєте, що було далі….
Минуло півроку з лютневих подій на вулиці Грушевського… І що?! Спікер ПР Мірошніченко ходить красуватись на шустер-live, регіональні недобитки створили ПРУ, Медведчук працює на свого кума, старається… Що, мало?! Ось іще – генерал Литвин очолює прикордонні війська, правопохоронці охороняють монумент кривавого тирана у Кривому Розі, одіозний Кернес очолює Харків…. Гадаю досить.
Дивімось фільми, презентуймо книги та картини…. І одного дня зрозуміємо, що біль від втрат Небесної сотні притупився, потьмянів – а українці ретельно протирають вітрину в музеї, де виставлено портрети загиблих патріотів….
P.S. Автор знаменитого графіті з простріленою головою януковича і досі у в’язниці…

Олекса Пильний, Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.