Еко-виховну стежку хочуть створити на Тернопільщині

Розвинути рекреаційну систему Кременецького природнього парку таким чином, щоб зберегти в належному стані природні ресурси. Саме це хочуть зробити кременецькі чиновники.

Повідомили у Кременецькій РДА.

 

Минулого року розпочали розробку еко-виховної стежки. Це своєрідний комплекс пізнавальної програми для туристів, де проводитимуть тренінги про природні ресурси та історію парку.
«Восени минулого року ми взяли приміщення під навчальний комплекс, – розповів Микола Штогрин. – Зробили там ремонт, облаштували деякі кабінети, озеленили навколишню територію. Це перший крок для реалізації ідеї створення еко-виховної стежки. Згодом ми плануємо встановити пізнавальні стенди, облаштувати бесідки на вулиці під учбові класи, а також розробити поблизу комплексу веломаршрути та траси для гірськолижного спорту».

Для реалізації цього проекту потрібно 180 тисяч гривень. Та для втілення ідеї в життя потрібно насамперед вирішити питання передачі землі лісового фонду у постійне користування парку.

«Це майже 3 тисячі гектарів гірських масивів. Лісовий фонд проводить вирубку дерев на цій території, а ми хочемо їх зберегти – додає Микола Штогрин. – Адже парк без них неповноцінний».

Із проханням передати землі лісового фонду у користування парку уже звертались від облдержадміністрації у Міністерство аграрної політики та у Міністерство екології і природних ресурсів. Позитивної відповіді не отримали. На даний час громада міста звернулась в Адміністрацію Президента і чекає на реакцію щодо розгляду питання про передачу земель.

«Ми будемо піднімати цю проблему на урядовому рівні, – зазначив Іван Крисак. – Такі місця, як Національний природний парк «Кременецькі гори», дають чудову можливість для капіталовкладень інвесторів. Потрібно розвивати рекреаційну інфраструктуру, а не рубати і продавати ліс. Це набагато вигідніше у фінансовому та культурному плані. Такі пам’ятки природи потрібно берегти і для майбутніх поколінь».

Довідково:

Національний природний парк «Кременецькі гори» створений відповідно до Указу Президента України від 11 грудня 2009 року. Це об’єкт природно-заповідного фонду загальнодержавного значення. Парк розташований на території Кременецького та Шумського районів Тернопільської області. На його території розроблені чотири туристичних маршрути – гора Бона, гора Божа, гора Данилова, гора Уніас, також два екологічні маршрути – стежка «Дівочі скелі» та стежка «Гостра гора».

Парк є бюджетною, природоохоронною, рекреаційною, культурно – освітньою, науково-дослідною установою і входить до складу природно – заповідного фонду України. Загальна площа становить 6951,2 гектара земель у тому числі 3968,6 гектара земель, що надаються у постійне користування парку, та 2982,6 гектара земель, що включаються до його складу без вилучення у землекористування.Коментарі закриті.