Екологічні міркування: як заощадити на пакетах? Блог Олекси Пильного

12Давним-давно на балконі у моєї бабуні висіли випрані поліетиленові пакети. Точно! Жодних жартів! Пакети чомусь були в дефіциті, чи то люди були екологічно свідоміші, але пакет викидали лише тоді, коли він ставав цілковито непридатний.
Сучасність майже скасувала поняття дефіциту, а пакетів, пакетиків, кульочків тепер завались – прати їх точно нікому не прийде в голову.Факт!

У одному з штатів Індії загинуло слоненя. Задихнулось, бо намагалось проковтнути поліетиленовий пакет, викинутий на узбіччя туристом.
Я сам особисто, мандруючи околицями Тернополя регулярно мушу рятувати їжаків, ворон, котів, які заплутуються в поліетилені і задихаються або вмирають з голоду, якщо ніхто не прийде на допомогу.

Звісно, я не закликаю прати пакети, нікого не змушую прибирати узбіччя чи займатись порятунком звірят та птахів.
Але ознайомтесь з нижченаведеною інформацією і запам’ятайте кілька правил.
Факт! Поліетилен є майже вічним матеріалом і жалюгідний рожевий пакетик вартістю 15 копійок буде спотворювати природу півторасторіччя. Так-так, все правильно – 150 років. Один пакетик! А їх же більше, до прикладу в Тихому океані зустрічаються плавучі острови з поліетилену вагою у десятки тон!

А тому, не варто жити за принципом – “Після мене хоч потоп!” Не хочете чистої природи для себе, то бережіть її для майбутніх поколінь.

Як заощадити на пакетах:

1. Беручи у супермаркеті один продукт чи річ спробуйте відмовитись від пакета.
2. Не обов’язково щоразу просити у касира великий пакет для покупок. Скористайтесь тим, який придбали минулого разу.
3. Заведіть полотняну сумку для покупок і щоразу беріть її, коли вирушаєте до крамниці.
4. Маленький пакет можна використати для сміття, а не викинути його порожнім.

Словом варіантів безліч, аби було прагнення зберігати екологію місцевості, де Ви живете.
І найцікавіше в наш час – можливість заробити! Поліетилен приймають на переробку, і платять за нього гроші. Якщо не помиляюсь – 2 гривні за кілограм.

Олекса Пильний, Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.