Тернопільське минуле одіозного нардепа від партії Регіонів Олега Царьова

 олег царьовВін міг закінчити наш педінститут, стати вчителем хімії в якійсь з тернопільських шкіл. А став… «регіоналом» і «антимайданівцем»

 З Тернопільщиною  певним чином пов’язані біографії багатьох відомих політиків – тут здобував вищу освіту Президент України Віктор Ющенко, тут проходив інші життєві університети його наступник Віктор Федорович. 

Проте скандально відомий нардеп від «регіонів» Олег Царьов не афішує, що і його доля штрихпунктиром пройшла нашими вулицями.

Справа в тому, що «обранець» з Дніпропетровська закінчував загальноосвітню школу у «файному місті» тоді, коли воно ще не було «файним».

В офіційному життєписі на персональному сайті Царьова, ані на його сторінці «Вконтакті» про навчання у тернопільській школі №7 згадок немає. Та від «Фейсбуку» нічого не приховаєш.молодий царьов

Промінь світла на шкільні роки Царьова проливає його біографічний буклет:

«В школу Олег пошел в Тернополе. Там страстно, не на шутку увлекся физикой и химией, занимался классической борьбой. При внешней сдержаности, может быть даже застенчивости, мальчик руководствовался негласным принципом: если быть, то быть первым во всем. Возможно, поэтому еще со школы достигал очень высоких результатов – был и победителем республиканской олимпиады по химии призером всесоюзных турниров по борьбе».

Цими досягненнями 43-річний Царьов хизується до цих пір, що, погодьтеся, дивно для зрілого мужчини. Мабуть, це залишається єдиною причиною, чому Царьов зрідка згадує про своє тернопільське минуле. Востаннє – в інтерв’ю чотирирічної давності, мимохідь:

«Школу завершував у Тернополі, навчався у Москві, повернувся до Дніпропетровська. Правда я спілкуюся на сайті із однокласниками, але називати тісним це спілкування через інтернет я не можу»

Але що це? Олег Царьов «забувається» чи видає бажане за дійсне? В повідомленні прес-служби Партії Регіонів він захоплюється красою нашого міста і стверджує, що народився в Тернополі!скріншот ПР

Яким вітром уродженця Дніпропетровщини занесло у «западенські» краї?

Подякувати за такий поворот потрібно педагогічному інституту зокрема і радянській  системі профрозподілу – загалом. В той час, коли майбутній політик стояв з айстрами на порозі першого класу, у Тернополі відкрили кузню освітянських кадрів – ТДПІ. Закладу потрібні були кваліфіковані викладачі. У 1984 році кафедру неорганічної хімії очолила випускниця Дніпропетровського державного університету, кандидат хімічних наук, доцент Ніна Василівна Царьова – мама нашого героя публікації. Ніна Василівна залишалася на цій посаді до 1987 р., запам’яталася колегам і студентам, як надзвичайно компетентний і талановитий викладач, користувалася великою повагою і любов’ю. Ось що згадують її вихованці з нагоди 60-річчя хіміко-біологічного факультету ТНПУ:

«Нова епоха ознаменувалась приходом хіміків-неорганіків Дніпропетровської школи. Вони сформувались як спеціалісти у період розквіту ракето будівництва (до слова, батько Олега Царьова – Анатолій Іванович був конструктором космічних ракет – авт.) і привнесли у харизму кафедри скрупульозність вимірювань, математичну мову. Коли йшлося про відмірювання якоїсь речовини, Ніна Василівна Царьова хапалась за голову у страшній підозрі, що речовину не висушили до постійної ваги. А якими були семінарські заняття – за шквалом емоцій і темпами мало який телевізійний брейн-ринг може позмагатися! Безлаберних «добивали» після пари в коридорі. Прижатий до стінки ледацюга слізно обіцяв, що вивчить. І, нарешті, коли Н. В. Царьова вирішила повернутись у Дніпропетровськ, на нічному вокзалі зібралась величезна кількість студентів – проводжати. Тому що головне, не те, що ти отримав двійку, а те, що ти не байдужий своєму викладачеві, що за тебе йде боротьба, з тебе «ліплять» хіміка. І Ніна Василівна стояла в тамбурі і співала нам пісню Окуджави «В последний тролейбус сажусь на ходу….». Випадкові свідки дивувались цьому незнаному явищу».

Син викладачки успадкував риси її зовнішності, але не толерантний характер. Та це не заважає депутату уявляти себе видатним математиком, провертати оборудки з Кримськими здравницями і користуватися у рідних краях титулом «Царьок».

Тернополяни заступника фракції ПР у Верховній раді текож не жалують. На скріншоті зафіксована реакція користувачів соцмережі «Вконтакті» на те, що в розпал Євромайдану головний «АНТИмайданівець» відпочиває з сім’єю та бульдогом Піпіто у Карлових Варах (Чехія) та італійський Альпах.реакція

Проте все могло скластися зовсім по-іншому! Коли прийшов час вступати у виш, багато хто думав, що Олег вибере найпростіший шлях – до педінституту, де викладала його мама. Тим паче, що молодик був знайомим з відомим фізиком Леонідом Вікторовичем Бовсуновським, котрий стверджував, що про такого студента, як Царьов, викладач може тільки мріяти. Тоді б в якійсь зі шкіл вимогливий Олег Анатолійович зараз пояснював би закон Бойля-Маріотта… Але ТДПІ не судилося стати альма-матір’ю для регіонала. Вищу освіту він здобув у Москві. А свої роки, проведені зі шкільною лавою, Олег Царьов не захотів (чи не зумів) обговорити з нами. Проте нам вдалося зв’язатися з однокласником нардепа Ігорем Делієвим. Незважаючи на те, що після випускного минуло майже три десятиліття, чоловік добре пригадує Олега Царьова.юний царьов

–         Він був дуже цілеспрямованим. Якщо зациклиться на якійсь темі – то не відступить, буде добивати до кінця. Пам’ятаю, хімію любив. Стосунки з вчителями і однокласниками були нормальні. Чи приїжджає на зустрічі однокласників – не знаю: сам буваю на них раз в десять років. Що він став депутатом, заступником голови фракції ПР – дізнався з телевізора. Але його політичних поглядів я не поділяю.

Зараз скандальний Царьов веде словесну боротьбу з мітингувальниками, ростить чотирьох дітей і мріє зробити суржик державною мовою України.

Марія Богданович, Тернопільська липа

 

 

 Коментування вимкнено до запису “Тернопільське минуле одіозного нардепа від партії Регіонів Олега Царьова”

  1. Наталка коментує:

    він не в 7 школі, а в 10 навчався :-)

    • Марія коментує:

      Можливо, і в десятій, і в сьомій. Принаймі, про сьому школу відомо достовірно. А звідки у Вас така інформація, Наталю?