Сновиди у Тернополі відкрили мистецьку «Присутність» (фото)

DSCN4982Вільно творити у вільній країні прагнуть тернопільські митці. Місцеві майстри пензля і фарб знають: де видаються безсилими революції – мистецтво змінює світ. Тому вчора, 7 грудня, незалежна арт-група «Сновиди» відкрила проект «Присутність» у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Організаторами мистецької акції стала відома художниці Олеся Гудима та Олег Семців.

–         Художник – це не той, хто вміє добре малювати. Це той, хто не може не малювати. Зараз чимало митців, аби якось донести своє бачення світу до людей йдуть на крайні заходи – виставляються у барах і пивних, але місце для мистецтва тут, у галереях. Таке трапляється тільки у тих суспільствах, де не цінують мистецтво, – пояснює Олег Семців.

–         Співпраця з краєзнавчим музеєм стала вже доброю традицією, – додає директор музею Степан Костюк. – Ми даємо «прихисток» незалежній спілці вже втретє. Але це дуже складно насправді організувати такий масштабний проект. Художники робили все це для нас своїми власними силами.

З благословення всечесного отця, настанов очільника департаменту культури ОДА Григорія Шергея і «старшого брата» на ниві мистецтва – заслуженого художника Миколи Шевчука – опівдні розпочалася урочисто-демократична імпреза. Захід довів, що для художників існують лише одні рамки – ті, в які вправляють вони свої картини, та й то – не обов’язкового. А вік, стать, релігія, професія – не мають значення. Вдень вони – журналісти, дизайнери меблів, археологи і педагоги, а як тільки поруч опиняється муза і чистий аркуш паперу – натхнення вже нічим не зупинити. В експозиції представлені роботи знаних авторів, аматорів, наставників від образотворчого мистецтва та їх учнів – наймолодшій учасниці виставки всього лиш 9 років.

Близько двох сотень робіт на розсуд публіки виставили більше 45 художників:  Галина Кізілова,  Євгенія Назарянка, Володимир Проців,  Андрій Цуп, Наталя Березовська, Марічка Юрчак, Галина Мінчук, Світлана Фаленда, Марія Ділай, Ольга Коваль, Зоряна Бай, Валентина Садикходжаєва, Маріанна Микитишин, Анеля Протасевич, Оксана Чорнобай, Оксана Летіна,  Оксана Бурда, Василь Ільчишин, Артем Нищун, Марія Сенько, Ольга Якубовська,  Тарас Хіцінський, Соломія Натолочна, Руслан Любінський, Наталя Веретюк, Олеся і Лілія Лашині, Наталя Юркевич, Роман Мірта, Ольга Муравка, Юрій Волянюк, подружжя Миколи та Ірина Кафтан, Анна та Настя Шкробот, Ніна Шебешович, Саша Шергей, Ольга Степусишин, Маріанна Дячинська, Альона Макух, Ольга Андрійовська, Василь Нецко, Вероніка Ставнича…

У світлій музейній залі поруч із творами Пінзеля розмістилися й портрети, й  абстракції, і пейзажі, натюрморти – розмаїття жанрів і технік, яке не залишить байдужим поціновувачів мистецтва. «Присутність» від «сутності» – істотності, значущості та сенсу, якими сповнені представлені полотна.

У день відкриття на виставку завітало кілька сотень відвідувачів, богемних і революційних. Вони мали нагоду потішити не лише свій зір яскравими барвами, але й слух: мистецький проект підтримали своїми піснями поет Сергій Лазо, гурт «Називний відмінок», автор пісень для Тіни Кароль та багатьох інших популярних виконавців тернополянин Андрій Підлужний. Додала заряду бадьорості та шаленої енергетики школа етнічних барабанів «Дарума». Звуки тамтамів змушували битися серця в одному ритмі. Приємно було почути вишукану гру на гітарі одного із учасників виставки, гостя із Шостки, що на Сумщині, Олександра Панова.

Імпрезу вдало доповнили ліричні виступи поетів Юрія Матевощука, Наталі Лазуки, Ганни Осадко, Бориса Явора та інших. Ведучою свята стала Людмила Пиріг. Творчий процес був у розпалі – поруч із імпровізованою сценою усі бажаючі розмальовували олійними фарбами полотно.

Нехай не засмучуються ті, хто не зумів через погодні умови, мітинг чи власні справи потрапити на відкриття. Експозиція діятиме упродовж двох тижнів і вхід для всіх – безкоштовний.

 Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото автораКоментарі закриті.