Фірташ пообіцяв знайти людям з сіл Тернопілля роботу (фото)

IMG_1202Український бізнесмен, голова Федерації роботодавців України Дмитро Фірташ приїхав 29 листопада у Тернопіль, щоб створити тут нові робочі місця. Виходець з села Синьків Заліщицького району, завжди є бажаним гостем для нашого краю, а особливо для очільника ОДА – Валентина Хоптяна. Останній ні на крок не покидав олігарха під час його зустрічі з місцевими бізнесменами, підприємцями і журналістами. Він щиро дякував йому за створення теплиць для вирощування овочів, за ремонт шкіл в селі і просто за його присутність.

Розроблять «диво-мапу» із запланованими підприємствами

В приміщенні ТНЕУ відбулась виставка з продукцією тернопільських пивоварень, заводів, фабрик та інших підприємств, які «формують» економіку області. Після оглядин, Дмитро Фірташ спілкувався з підприємцями, висловлював свою думку про євроінтеграцію, і наголошував на важливості збереження добрих торгівельних відносин з Росією.

Сьогодні, під час нашого спілкування я наголошував на важливості створення не тільки сировини, а вже готової продукції. Так, ми добре вміємо сіяти, збирати і продавати. При цьому ми не створюємо нові робочі місця, бо немає потреби.А нам треба виготовляти кінцевий продукт, тоді і роботи буде більше, і люди матимуть працю. Наша Федерація хоче створити мапу країни, де розглянемо скільки нам не вистачає свинини, чи молокопродуктів, чи комбікормових заводів – це все має бути там відображено, – ділиться планами Дмитро Фірташ.IMG_1206

Він переконаний, що така мапа дасть змогу чітко визначити, які ще підприємства потрібні державі і в яких конкретно регіонах. Зазначає, що в такий спосіб піднімуть сільську місцевість.  Проте, як це буде погоджуватись з урядом, і за які кошти відбуватиметься така масштабна реорганізація, поки що сказати не може.

Росія зупинила торгівлю і в нас великі проблеми

Тема угоди про асоціацію з ЄС ніяк не могла оминути зустрічі з очільником Федерації роботодавців. Він заявив, що має чітку позицію в цьому питанні, проте, ніхто так і не зрозумів якої ж точки зору він дотримується. Очевидним стало одне: бізнесмен виявляє нейтральну позицію як щодо Росії, так і в сторону Європи. Принаймі поки що…IMG_1200

–  В серпні Російська федерація закрила шлагбаум і зупинила все, що тільки можна було зупинити. По сьогоднішній день величезна кількість нашого товару там стоїть. Це погано, нам треба продавати продукт українського виробництва, а 35-40% усього ми експортували на Росію. Щодо ЄС,то 20 років вся Україна мріяла про вступ в цей союз, але ніхто достеменно не знає, як там жити і що робити. Вина уряду – вони ведуть переговори і нікого не інформують про їх перебіг. Нам казали, що ми йдемо туди, а тепер, коли в них щось пішло не так, вони відступають, і знову ніхто нічого не пояснює, – зауважує Дмитро Фірташ.

Теплиці збільшуються, робочі місця – ні

Ще у 2011 в своєму рідному селі Синьків Дмитро Фірташ відкрив тепличний комплекс, розміром в 10 Га, з вирощування помідорів і солодкого перцю. Згодом, площу було збільшено до майже 30 Га. Колись на комплексі працювало близько 200 працівників. Незважаючи на таке збільшення масштабів виробництва, наймати нових працівників поки що не поспішають, посилаючись на те, що робота на теплицях здебільшого автоматизована.IMG_1207

На зустрічі з підприємцями багато говорили про покращення і автоматизацію виробництва, але як тоді збираються вирішувати проблему безробіття, коли людей замінять машини і комп’ютери?

Голова Федерації роботодавців щиро вірить, що уряд дослухається до їхніх думок і після створення спец-мапи з майбутніми підприємствами, в країні збільшиться кількість заводів, фабрик і приватних ферм.

Ольга Мозгова, Тернопільська Липа

Фото автораКоментарі закриті.