Люди з обмеженими можливостями у Тернополі можуть навчатися безкоштовно (фото)

IMG_1175Інвалідність – не вирок,  так вважають в обласному центрі зайнятості та Фонді захисту інвалідів. Людина, яка через хворобу, втратила деякі свої можливості, не повинна впадати у відчай і сидіти вдома без роботи. Можна підібрати професію, як для інвалідів третьої, так і першої груп. Соціальні експерти пропонують людям з особливими потребами різні робочі місця: від оператора комп’ютерного набору до автомеханіка.

28 листопада на засідання тернопільського прес-клубу розповіли куди варто звертатись за пошуком праці, де можна підвищити кваліфікацію, пройти навчання і як започаткувати власну справу тернополянам з обмеженими можливостями.

–  В першу чергу інвалідам слід звертатись в центри праці. Вони є і в нашому місті, і в усіх районах області. Всі оснащені пандусами або сигнальними кнопками виклику працівників.  В центрах є спеціальні кутки, де розміщена інформація про підприємства, які приймають на роботу цю категорію громадян. Якщо людині треба підівчитись чи пройти підготовку, то там же можна обрати для себе заклад, де здійснюють навчання і перекваліфікацію, – розповідає начальник відділу сприяння працевлаштуванню Валентина Нікуліна.IMG_1176

За цей рік вдалось працевлаштувати 491 інваліда, а також чотирнадцятьом було виділено разові виплати на відкриття власної справи.  Зараз на обліку в центрі зайнятості перебуває 340 осіб, але цього недостатньо, адже працювати з інвалідністю в нашій області може приблизно 25 тисяч людей.

Відтак, на підприємстві «СЕ Борднетце – Україна» півтора сотні працівників працюють з інвалідністю.

–  Єдина проблема, яка виникла з такими працівниками – не кожному з них, по лікарських рекомендаціях, можна працювати в різну пору доби, тому ми намагаємось ставити їх тільки на денну зміну. Наші працівники отримують матеріальну допомогу на оздоровлення, для них створені сидячі робочі місця, і більше нічим вони не відрізняються від інших своїх колег. Слабочуючі люди активно долучаються до соціального життя – приймають участь в футбольних змаганнях, в різних товаристських матчах, – пояснює старший менеджер з персоналу підприємства Мар’яна Гребеняк.IMG_1177

Фонд соціального захисту інвалідів, окрім допомоги в пошуку робочих місць, допомагає молодим студентам поступати у вищі навчальні заклади. Директор Фонду, Ірина Базилевська, просить молодь, яка має інвалідність і успішно навчається, але не проходить на державне навчання, звертатись в їхню організацію. Фонд може оплатити навчання в будь-якому ВНЗ міста.

Головна проблема для інвалідів – закомплексованість, стрес і страх. Соціальні працівники просять нікого не соромитись, нічого не боятись, адже працювати з інвалідністю справді реально. До прикладу, в Тернополі інвалідам можуть запропонувати роботу на таких підприємствах: ТОВ «СЕ Борднетце – Україна», ВАТ « Тернопільгаз»,    «Тернопільобленерго», «Тернопільбуд», є робота в Тернопільському економічному і медичному університетах. Окрім цього, можуть пропонувати роботу на дому, коли людина буде фасувати чи скріплювати різну продукцію.IMG_1179

Для тих, хто хоче і може працювати, залишаємо координати Тернопільського обласного центру зайнятості: м. Тернопіль, вул. Текстильна 1,б (поблизу фабрики меблів «НОВА»), тел. (0352) 52-42-33, 23-49-82.

Ольга Мозгова, Тернопільська Липа

Фото автораКоментарі закриті.