Хранителі книг Тернополя зібралися на літературний фуршет (фото)

DSCN4713Частували бібліотекарів міста вчора хлібом духовним, кобзаревим кулішем, історичним асорті, природничим коктейлем та казковим десертом – за задумом голови творчої групи бібліотекарів міста Тернополя Ніни Веселовської, такий-от «літературний фуршет» мав би найкраще сприяти об’єднанню владу міста, тутешніх письменників, бібліотек – як центрів інформації та читачів.

27 листопада в актовій залі школи № 18 презентували роботу творчої групи бібліотекарів міста «Тернопільщино, ти – моя молитва». Тематика заходу суголосна року Яна Тарнавського та року християнської етики, які оголошені у місті.

Тут діяла книжкова виставка, а присутнім представили своєрідний перформанс від учнів школи з піснями, декламацією віршів, театралізованими постановками.

Скуштувати літературної кави завітали місцеві письменники Олег Герман, Богдан Мельничук, Ірина Мацко, Валентина Семеняк-Штангей, Ігор Бережний.

–   Це ті, хто дають нам хліб духовний! – так відрекомендувала тернопільських літераторів вчителька української мови Марія Лабінська, ведуча вечора.

Директор школи № 18  Руслан Забродський радо вітав гостей у своєму «храмі науки». Він відзначив, що у місті літературна творчість має сприятливий грунт для розвитку. Свідченням цьому є і відкриття літературного музею, і навіть те, що за 30 років членів міської спілки письменників з восьми стало 48! А поповнять лави майстрів пера ті, хто зараз тільки випускає свої «Перші ластівки».

Зростання школи і піднесення культурно-освітньої діяльності не пройшло непоміченим повз заступника міського голови м. Тернополя Леоніда Бицюру, присутнього на заході.

–  Цьогоріч культурна галузь міста Тернополя посіла перше місце в Україні. – відзначив Леонід Олексійович. – І я радий, що тут зібралися ті, хто творять культурне обличчя міста – автори та бібліотекарі. Ваше завдання непросте – подолати гуманітарну кризу, яка має не тільки локальний, а й всеукраїнський, всеєвропейський, планетарний масштаб. Бібіліотека – це не просто місце зберігання книг. Це має бути активне місце суспільного життя.

Бібліотеки міста проводять численні акції з метою відірвати молодь і дорослих від телеекранів та моніторів: «Додай читання», «Книжкові шпаківні», щорічні паради літературних героїв, конкурс «Кращий читач» – у кожній школі, а також просять подарувати читальням книгу.

 Марія Богданович, Тернопільська липа

Фото автораКоментарі закриті.