Спалаху грипу на Тернопільщині не повинно бути

“В епідемічному сезоні спалаху грипу на Тернопільщині не повинно бути”, – запевняють у санепідслужбі.

Однак штаму нового вірусу B Масачусетс потрібно остерігатись. Крім цього, циркулюватимуть ще два штами вірусів. Отже, в епідсезон 2013-2014рр. в Україні прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А / California (H1N1), A / Victoria (H3N2) і B / Massachusetts. Зростання захворюваності очікується наприкінці грудня 2013 року та на початку лютого 2014 року.

Наразі, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, поки що динаміка захворюваності на грип та гострі распіраторно-вірусні інфекції перебуває у межах норми. У жодному з міст України, – Тернополі також – загрози перевищення епідемічного порогу немає. Динаміка захворюваності на грип та гострі респіраторно-вірусні інфекції перебуває у межах норми у всіх регіонах країни.

За даними щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області за період з 7 по 13 листопада 2013 року показник захворюваності на грип та ГРВІ за останній тиждень становить 21,6 випадок на 10 тисяч населення, при епідпороговому значенні 33 випадки. Кількість захворілих збільшилась у порівнянні з попереднім тижнем на 9,1% (2326 випадки проти 2126). Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала  59,8%, школярів 24,8%. Повідомляє прес-служба ДОЗ ТОДА.

Санепідслужба відзначає ефективність вакцинації, для того щоб не піддавати організм навіть ймовірності захворіти на грип. На Тернопільщині також проводяться щеплення проти грипу. Так, за словами головного спеціаліста відділу епідеміології та санітарної охорони території Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Світлани Маціпури, “з початку епідсезону в області станом на 13.11.2013 року імунізовано 4110 осіб з груп епідемічного ризику”.

Медики  ж стверджують: профілактика краща за лікування. Якщо ви все ж захворіли на грип, не можна переносити його «на ногах», варто негайно звернутись до дільничого лікаря чи лікаря загальної практики – сімейної медицини. При цьому захворюванні організм дуже ослаблений, тому медики не радять займатись самолікуванням, необхідне лікування чи госпіталізацію хворому повинен призначати лише лікар.

 Коментарі закриті.