Яндекс показав Тернопіль у всій красі (фото)

IFСьогодні у Тернополі відбулася презентація нового сервісу відомого пошуковика «Яндекс» – «Панорами міста». У конференц-залі готелю «Тернопіль» працівники російської ІТ-компанії докладно розповіли, як проходила робота над створенням цього цікавого проекту та які іще можливості приховують Яндекс-карти.

Наше місто стало 66 серед міст України доступним у віртуальному просторі.

За три серпневі дні 2013 року команда «Яндекса» зробила майже 20 тисяч фото, проїхала 152 кілометри доріг і отримала в результаті 4912 панорам! – розповідає співробітниця «Яндекса» Олена Шилова.

Тепер в Інтернеті можна оглянути кожну вулицю нашого міста (і не тільки!) на всі 360 градусів – навіть не повертаючи голови! Особливо вражаюче дивляться панорами у повноекранному режимі. Погляньте, як ось, наприклад, виглядає наша тернопільська липа: http://maps.yandex.ua/-/CVbkeNzf

DSCN4431
З допомогою Яндекс-карт і панорам, зокрема, можна легко і просто мандрувати в чужі краї, елементарно орієнтуватися у рідному місті, призначати зустрічі, ділитися красивими пейзажами з друзями тощо. Сервіс дозволяє відкривати карти автомобільних доріг та маршрути громадського транспорту і ще й доступний у мобільних пристроях. Для невеликих міст, як Чортків та Бережани, дуже корисною буде «Народна карта», яку редагувати можуть самі користувачі, додаючи своєї фото та позначення місцевості.

DSCN4439
Зняти Тернопіль вдалося лише з другої спроби: першого разу не пощастило з погодою. Бо ж для того, аби отримати світлини найкращої якості, їх роблять влітку, в ясний день, уранці, коли ще немає заторів. «А якщо падає дощ, – жартують оператори, – ми зупиняємося, дістаємо бубен і б’ємо в нього, щоб вийшло сонце!». Перед роботою картографами розробляється оптимальний план зйомок. Машина рухається на низькій швидкості 10-60 км за годину. В центрі міста апарат фотографує кожні 20 метрів, на околиці – кожні 50. Є місця, до яких авто не доступитися. Там оператори пересідають на велосипед або ж фотографують вручну, на своїх двох. У пристрій для фотографування встроєний GPS-приймач, тому панорами сходяться із географічними координатами, на них нанесені номери будинків та інші маркування – вокзали, аеропорти, зупинки громадського транспорту тощо. Клікнувши на номер будинку можна дізнатися про установи та організації, що діють у ньому.

007
Юрій Логвин, провідний оператор компанії NEQ4, відзняв близько 10 тисяч кілометрів у Росії, Туреччині та Україні. Він розповідає про курйози, які трапляються у його роботі:

Мої колеги у Туреччині навіть потрапили у в’язницю. Виявилося, вони знімали панорами поблизу якоїсь військової бази, тож їх затримали для з’ясування обставин та випустили вже за три дні, із кількома зайвими кілограмами – годувати арештантів дуже добре! Буває, що інспектори ДПС позують перед камерою. Особливу увага нам дістається від бабусь. У Криму бабуся кільканадцять метрів бігла за нами. Ми зупинилися: думали – невже щось накоїли? Тоді вона запитала: «Ви – залізничні каси? Мені потрібно квиток додому!»

панорама театр

У Чернівцях літня мешканка одного із приватних будинків наполегливо просила операторів сфотографувати її козу… Мешканці дуже жваво реагують на появу машини «Яндекса» на вулицях їх міст. Дехто готується до цього завбачливо: у Донецьку, до прикладу, блогери влаштували флеш-моб і зобразили сценку із нападом терористів. А у Харкові операторів оточила група неземних істот, проте картографам, все-таки, вдалося вирватися і прибути до Тернополя.
Незвичний вигляд авто викликає багато запитань. Хтось цікавиться, чи ви визначаєте рівень радіації? А у Тернополі запитували: «Ви вимірюєте кривизну доріг?».

DSCN4466
Отримані фото не ретушують, тому на них можна побачити і ями на асфальті, і купи сміття, а також – досить дивні речі: як у Санкт-Петербургу четвірка «Бітлз» переходить дорогу. І якщо в цьому випадку можна запідозрити якийсь замисел, то як і чому на одній із панорам з’явився чоловік із рушницею – невідомо нікому.
Знімки комбінуються у панорами програмою автоматично. Технологія склейки допускає, що у віртуальному просторі можуть народитися і «клони» людей, і «сіамські близнюки»… Взагалі-то, люди радо знаходять себе на фото, в офіс компанії приходять десятки листів від людей, котрим пощастило увійти в історію – принаймі, в історію пошуку браузера. А може, комусь із тернополян пощастить знайти себе чи своїх друзів на www.maps.yandex.ua ?

Марія Богданович, Тернопільська липа
Фото автора, Панорами ЯндексКоментарі закриті.