Пензель Миколи Мельника розмалював День прапора у Тернополі (фото)

липовий цвітПолотна Миколи Мельника покликані показати українцям мальовничість власної землі. Далеко не кожен талановитий художник ладен передати цю неймовірну красу за допомогою пензля і фарб, для цього потрібне щось більше – трепетна любов до батьківщини. Миколі Панасовичу не бракує ані художньої майстерності, ані закоханості в рідну природу. Симбіоз цих двох якостей витворив близько 80 олійних полотен, що прикрашають стіни Українського дому «Перемога» у ці державні свята.

Урочисте відкриття виставки за участю начальника міського управління культури та мистецтв Олександра Смика і заступника міського голови Леоніда Бицюри відбулося сьогодні, 23 серпня. Ще до офіційної презентації зала залюднилася поціновувачами живопису. Контингент відвідувачів знову засвідчив, що мистецтво не має меж. Ідилічні луги, величні Карпати, кучеряві верби, стрункі церкви Поділля та запашні намальовані букети із захватом та цікавістю розглядали як малі діти, так і молодь та зрілі колеги автора по мистецькому цеху.

Пан Микола – уродженець Буковини, і хоча народився у селі Поляна Чернівецької області, за 45 років, що мешкає та працює у Тернополі, поріднився з «файним» містом. Ця виставка для художника – ювілейна: йому виповнюється 75. І, за словами, самого митця із пензлем він не розлучається з дитинства. Микола Мельник народився 4 травня 1938 року, велику школу малярства пройшов при Чернівецькому Будинку творчості у народного художника Івана Холоменюка. Згодом закінчив художньо-графічний факультет Курського університету. А з 1967 року митець працює в Тернопільському художньому фонді.

Квіти – це особлива любов Миколи Панасовича. Зізнається: сам колись раніше висаджував троянди і хризантеми… Зараз же квіти виростають під помахами пензля.

–   Природа мене надихає. Стільки красивих куточків на Тернопільщині – Кудринці, Збараж, Микулинці. Я часто малюю з натури, ось ці невеличкі картини – це етюди, зроблені під відкритим небом. Над більшими полотнами я працюю в майстерні. Не обмежую себе жанрами, є у мене і портрети, і натюрморти, є багато робіт аквареллю, яку я теж дуже люблю. Але ось до свят для тернополян підготував таку збірку пейзажів, – розповідає Микола Мельник.

М’яка і світла, барвиста експресія його полотен привабить  тих, хто втомився від авангардистських витівок місцевих художників і скучив за традиційним реалістичним живописом.

 Марія Богданович, Тернопільська липа

 

 

 Коментарі закриті.