У Тернополі в будь-який момент можна провалитися в каналізацію

Через аварійні каналізаційні мережі у будь-який момент в Тернополі можуть утворитися чергові провалля, – визнають у мерії. Передбачити такий казус, як і його масштаби — неможливо. Причина — відсутність коштів і на дослідження проблеми, і на її усунення.

– Щоби таких випадків не було, слід повністю замінити усі підземні інженерні мережі міста, – пояснює начальник відділу технагляду міської ради Олег Вітик. – Для прикладу, у центрі водопровід, каналізація і теплопостачання були зведені ще в 1950-х роках. Усі вони уже давно вийшли із терміну експлуатації. А планових замін у нас поки не передбачено через брак коштів. І, напевне, так буде ще у найближчі роки.

Скільки саме необхідно фінансів для ведення відповідних робіт, чиновник назвати не зміг. Лиш додав: “Це — просто фантастична сума”.

Поки влада міста мізкує над питанням кошторису, у Тернополі уже існують та продовжують утворюватись локальні провалля. Приміром, такі випадки можна побачити по вулицях Дубовецькій та Лучаківського, 3.

– Справа у тому, що під Тернополем розміщені каналізації, зведені ще за часів Австрійської імперії. Точного розташування ходів по них — ми не маємо, – каже Олег Вітик. – А щоб визначити через супутник оці так звані ніші, то ще давніше такі послуги вартували один долар за метр квадратний. Це ми теж собі дозволити не можемо.

До слова, мастшабне провалля у Тернополі утворилося у червні минулого року. Величезне урвище неподалік ЦУМу стало причиною перекриття руху транспорту по вулиці Руській та тривалих робіт із ліквідації аварії.

20хвилинКоментарі закриті.