Хворі на гіпертонію зможуть отримувати окремі препарати безкоштовно

За пільговими цінами хворі на гіпертонію зможуть купити ширший перелік препаратів.

Про це днями повідомив під час “прямої лінії” головний терапевт Міністерства охорони здоров’я України Василь Нетяженко.

– Після затвердження Мінфіном наших пропозицій додатково виділять комбіновані препарати, – каже він. – Зокрема, йдеться про “Еналаприл” разом із “Гідрохлортіазидом”, “Лізиноприл” разом із різними формами “Гідрохлортіазиду”. Окремо виділятимуть “Амлодипін” разом із “Лізиноприлом”.

Також, як він каже, у межах пілотного проекту виділятимуть аспірин.

– На цьому етапі ми хочемо використати ті кошти, які вже виділила держава. Потім будемо збільшувати кількість пацієнтів, прихильних до комбінованої терапії, – пояснює Василь Нетяженко. – Ми спеціально не вносили до проекту сартани, бо загальна кількість хворих, які їх вживають, – не більше 5%.

Крім того, Василь Нетяженко розповів, що планують виділити спеціальну групу препаратів серед вищезгаданих ліків, які відшкодовуватимуть на 100%.

– Пацієнт не платитиме за них жодної копійки, – стверджує він. – Звичайно, це не будуть дорогі препарати, але, наприклад, із групи амлодипінів ми відібрали близько 20 препаратів різних компаній-виробників, які будуть повністю безкоштовними.

Про пілотний проект Василь Нетяженко нещодавно розповідав у Тернополі

В Україні зареєстрували понад 12 млн осіб, хворих на артеріальну гіпертензію. З них систематичне лікування отримують лише 14%, періодично приймають лікарські препарати 35%. Решта звертаються до лікарів тільки для того, щоб угамувати біль. Щорічно цю хворобу виявляють у 1 млн українців.

56 % аптечних закладів Тернопілля – задіяні у пілотному проекті з відшкодування ліків гіпертонікам. Розроблені графіки спільних виїздів у райони працівників практичної медицини, викладачів, студентів 5-6 курсів і лікарів-інтернів університету.

Тернопільська область займає 12 місце в Україні за результатами реалізації пілотного проекту. Кількість хворих на гіпертонічну хворобу у нас становить 282173 особи, залучених вперше до пілотного проекту у 2013 році – 124009 осіб.

20хвилинКоментарі закриті.