Чи дочекається реконструкції фонтан «Джерело»?

Усі найбільші фонтани Тернополя уже оновлені або  готуються до ремонту, та, здається, усі забули про «Джерело» у парку Топільче. Ця маленька водна оаза уже давно чекає реконструкції. Мало того, що занедбаними стали сходи та ставок навкруг нього, так ще і сам фонтан уже кілька років не виконує своїх функцій.– Ще 3 роки тому він хоч купи тримався! В когось руки чесались! Яким то ж треба бути моральним виродком, щоб таке робити?! – не може приховати свого обурення майже ущент розтрощеною конструкцією фонтану тернополянин Андрій.

«Джерело» упродовж багатьох років залишався однією із родзинок парку та улюбленим фонтаном малечі, адже у жарку літню пору прохолодною водичкою можна було освіжити руки та вмитися. Вода у джерелі завжди була чистою й прохолодною та била із каменю маленьким проте сильним струменем. Фонтанів такого типу більше немає у Тернополі, проте скоро, очевидно, місто залишиться і без цього.

Сумує за фонтаном тернополянка Юля:

– Фонтанчик цей пам’ятаю ще діючим: простий, маленький, але дуже гарний і навіть рідний. Завжди, коли в дитинстві вибирались гуляти з батьками, ходили до нього, це так би мовити, символ парку Топільче. Дуже милий фонтанчик, насправді жаль, що його вже немає. 

На разі камінь, із якого колись била вода, пересох на забився сміттям. Вода навколо подекуди починає цвісти, а незначний підводний струмінь можна помітити за півтори метри від колишнього його джерела. Дехто із городян припускає, що зміна місця виходу води відбулася природно – через зміну рівня води у озері.

Проте фонтан н є природнім, хоч для подачі води і не використовуються насоси, все ж транспортується вона спеціальною трубою. Кілька років тому у трубі з’явилась тріщина, що із часом тільки глибшає, а отже і немає достатнього тиску, аби фонтан функціонував відповідним чином. На разі черга на реконструкцію «Джерела» так і не дійшла – навряд чи найближчим часом проект дочекається фінансування. Хоча тернополяни вважають, що працівники парку могли б полагодити трубу і власними силами, адже конструкція фонтану не є складною – слід лише залатати тріщину та прочистити тунель у камені.

Ось таке воно – «місто фонтанів»…

 Анна Маркевич, Тернопільська Липа

Фото автораКоментарі закриті.