На фестиваль Рурисько, що в Бережанах, приїдуть Ірина Карпа, Орест Лютий та Лос Колорадос

6-7 липня в Бережанах відбудеться фестиваль Рурисько. Організатори обіцять безліч цікавих подій, гарний настрій та хорошу музику. Родзинкою цього фестивалю стане те, що триватиме він в ніч на Івана Купала, тому тут відбуватиметься безліч етно-дійств. Організатори обіцяють, що під час фесту працюватиме дві акустичних сцени.

Мала – для гуртів з Тернопільщини, яка діятиме з 13 до 16 год.На великі виступатимуть уже поважні гурти України з 16 до 2 години ночі. На фестивалі очікується близько двадцяти іменитих гуртів з усієї України.
Під час фестивалю Рурисько діятиме мистецька поляна, де будуть театральні дійства, літературні зустрічі. Також плануються  читання біля вогнища.

В програмі фестивалю передбачена і феєрична купальська ніч. Усім на фестивалі організатори обіцяють показати етно-весілля, вогняні шоу та флеш-моби.

Під час Руриська виступатимуть гурти з усієї України, які представляють різноманітні музичні напрямки, такі як-от:
1. Козак Систем (Київ) – козак Рок
2. Лос Колорадос (Тернопіль) – алко Рок
3. Механічний Апельсин (Дрогобич) – блюз Рок
4. Триста8ісім (Ужгород, Закарпаття) – суміш сучасних стилів музики (фолк-рок, панк, фанк, ска, рок-н-ролл)
5. Орест Лютий (Стрий) і гурт “Сталін унд Гітлер капут” (територія 2-ї Світової війни) представлятимуть музично-культорологічний проект “Лагідна Українізація”!
6. “QARPA” з незмінною чарівною солісткою, епатажною Іреною Карпою!

Водночас відбудуться творчі зустрічі з письменником Антіном Мухарським та з  письменницеюу – Іреною Карпою. А ще на території урочища проходимуть дружні Чемпіонати Фестивалю з гри у  футбол і волейбол.

Своєрідною є цінова політика під час фестивалю. Так, мешканці Бережан платитимуть за вхід на Рурисько удвічі менше, ніж гості з інших міст України.

Для жителів інших міст та усіх, в кого в паспорті чи в свідоцтві про народження не вказано – що ви з міста Бережани – ціна квитка на два дні – 100 грн, один день – 60 грн в день фестивалю.

Попередній продаж квитків – 80 грн за два дні та 50 грн за один. Контакти людей, що продають квитки за межами Бережан будуть оприлюднені в офіційній групі фестивалю
На жаль це стосується і жителів сіл Бережанського району і студентів, що тимчасово приписані в гуртожитках, – кажуть організатори фестивалю Рурисько, –  тільки для жителів міста Бережани – ціна квитка на два дні 50 грн, на один день – 30. Ці квитки можна буде придбати у формі браслетів лише з документом – і лише у день фестивалю.

Нагадаємо, що минулого року фестиваль Рурисько не відбувався у зв’язку з браком коштів на організацію. Востаннє фестиваль був ще у 2011 році.

Марія Бойко, Тернопільська ЛипаКоментування вимкнено до запису “На фестиваль Рурисько, що в Бережанах, приїдуть Ірина Карпа, Орест Лютий та Лос Колорадос”

 1. Алла коментує:

  Рурисько. Це вже не просто назва урочища – рекреаційної зони на окраїні нашого міста. Зараз «Рурисько» в першу чергу найграндіозніше та наймаштабніша подія року.
  Сюди всі приїжджають відпочивати та набратись життєдайної творчої енергії. Дехто тут під ніжними зорями багато хто знайшов своє кохання. Рурисько – це вже більше ніж фестиваль, це окремий устрій та правила для життя. Це країна див та несподіваних емоцій…
  А якщо детальніше:

  Історія:
  Етно – фестиваль «Рурисько» був заснований у 2010 – тому році. Першою його назвою мала бути «На сіні», але з метою відкрити українцям Бережани фестиваль отримав назву, однойменну з урочищем.
  Тут виступили понад 15 гуртів.
  У 2011 – тому фестиваль перейменували у «Фестиваль альтернативної музики «Рурисько». Музичний притулок на сцені отримали понад 22 гурти та декілька театрів.
  Третій фестиваль відкрив свої обійми для поціновувачів музики та арту вже у 2013 – тому.

 2. Алла коментує:

  Територія:
  Багата Бережанська земля на чудові краєвиди. Проте Рурисько є особливим – тут лоскочуть ноги запашні трави, високі дерева прикривають від палючого сонця та несподіваного дощу. Маленьке озеро має чисту джерельну, проте дуже теплу воду.
  Є місце під комфортне наметове містечко. Висота різних рельєфів відділяє мистецьку поляну, зону для харчування та фан – зону. Природа все створила так, наче завжди чекала фестивалю.

  Організатори:
  Склад організаторів щороку має певні зміни – проте зараз це члени Бережанської міської громадської організації «Рідне місто», для яких доля Бережан не байдужа. Всі, хто причетні до фестивалю – люди з неординарним мисленням, надмірною та саможертовною працездатністю.

 3. Алла коментує:

  Ведучий:
  Незмінним ведучим фестивалю є Мяч Дредбол. Він патріот, який завжди готовий боротись за майбутнє країни. У його планах – багато роботи над своєю музикою.
  Підтримує здоровий спосіб життя, борець проти паління. Любить зимовий відпочинок – сноуборд, моржування, літом – велосипед, парашутний спорт. Його пристрасть – татуювання. Він прикрашений справжніми витворами мистецтва…
  І коли ми звернулись у 2010 році до нього – в нас ще не було нічого. Проте в нас вже був Мяч – чудова, неймовірна людина – всесвіт знань з української музики та досвіду ведення фестивалів Бандерштат, Літо, Трипільські Зорі та багато інших.
  Мяч відчуває публіку, скеровує її мозок до усього найпозитивнішого.

 4. Алла коментує:

  Велика сцена:

  KOZAK SYSTEM (м.Київ) – музична формація України, що мислить по-європейськи. Має власне альтернативне обличчя, живу основу українського фолку, чіткий соціальний меседж, який формує команда освічених музикантів високого рівня.
  Інтелектуальна етно-система, що є світовим прикладом яскравої world music культури, синтезом сучасного року, дабу, панку, реггі, ска, глибинних скарбів української та балканської музики.
  Гурт, сформований у часи глобальних історичних змін та становлення української національної свідомості. Вийшов з андеграунду, але не у вітчизняну музичну еліту та закордонну діаспору – їм аплодує Європа. Її гайдамацька аудиторія зросла від перехожих на вулицях Берліну до багатотисячних майданчиків найбільших фестивалів світу: “Lowlands”, “Mundial”, “Przystanek Woodstock”. (“The World Wide Reference Book of The Nation’s Treasures”, “Europeana”, 2008, the virtual edition)
  На «Рурисько» потрапили через власну концепцію втілення «Козацької системи», чіткий вибір щоденного самовдосконалення.

 5. Алла коментує:

  QARPA (м.Київ) – неординарна, скандальна у своїх поглядах особистість. Карпа не чекає, доки українська культура сформує її, швидше вона сформує українську культуру.
  Ірена письменниця, співачка, мама. У кожній з цих ролей вона створює власну ідеальну стратегію розвитку. Безліч її красномовних цитат стали крилатими, а небагатослівні пісні мають конкретний та виразний зміст.
  Ось цю цитату Карпи приєднуємо до нашого фестивалю: «…Якщо достатньо довго йти своїм містом – не обов*язково навіть на південний схід, можна йти в будь-якому напрямку, треба просто довго й невідривно дивитися в небо поверх дахів, дерев і навіть хмар – рано чи пізно ваші Гори неодмінно вам покажуться.»
  Карпа була однією з перших, хто погодився завітати на Рурисько – 2013р.

 6. Алла коментує:

  Орест Лютий (Київ) – хто не чув – рекомендую. В серпні 2012 лідер гурту «Сталін & Гітлер капут» Орест Лютий (а поза сценою — актор і телеведучий Антін Мухарський) презентував свій «стьобовий» проект «Лагідна українізація», який виконує українізовані пісні радянських часів. За словами шоумена, проект зародився понад двадцять років тому і має на меті українізувати «найбільш одіозні прояви» російського шансону.
  Я була на концерті в Тернополі, жодного разу не бачила на концертах стільки міліції. Влада боялась конфліктів. Те, що хвилює моє молоде серце я почула у його піснях. Коли співали “Чому ж наша славна Україна зажурилася…” то в мене сльози потекли…
  Це більше аніж «українізація» російської музики – це вкладений новий зміст у стару музику. Це великий прояв патріотизму на ділі – коли кожне сказане у пісні слово «вбиває в тобі москаля».
  «Рурисько» було б не зовсім фестивалем української музики – якби до нас не завітав Орест Лютий.
  А от Антіна Мухарського чекайте і на літературній сцені.

 7. Алла коментує:

  Кораллі (Івано-Франківськ)

  Колись таких називали вар’ятами, зараз іншого слова теж не підібрати. Музичні ритми і наспіви тут не народжуються так просто – це результат активного всюдисущого творчого пошуку, дуже часто – на межі керованості. І що більше, ніж важливо – пошуку по життю: не штучного, не фальшивого, не награного.
  Ідея грати карпатське Етно закономірна: гірська гуцульська та лемківська культури пронизали характери гудців ще з раннього дитинства (двоє мають гуцульські, а решта троє – лемківські корені).

  Ідея набрати вар’ятського образу (фанк-панку) прийшла у 2008-му з наразі довершенням складу гурту – залученням трембіти. Той 2008-ий позначився неочікуваним стрибком команди догори в українській альтернативній непопсовій сцені.

 8. Алла коментує:

  Механічний Апельсин (Дрогобич)
  Рок-бенд «Механічний апельсин» пропонує кожному слухачеві 100 % заряд позитивних емоцій, рок-н-рольного драйву, суміш щирості і блюзової ностальгії.
  Музика «на живо» і тексти «по живому», невимушена атмосфера «під пиво», знайомі пісні з альбомів “Бойчуцький блюз”(2009), кантрі-альбому “ОТАКОВО”(2010), “Цирк Квітів”(2011) та “Ти сама …” (2013) а також зовсім нові треки – це і називається «Механічний апельсин».

  Триста8ісім (Ужгород) – це музичне відображення культурної круговерті, яка утворюється на перетині фольклору народів Закарпаття, карпато-балканських мотивів та ексцентричної суміші цілої низки сучасних стилів музики, серед яких фолк-рок, панк, фанк, ска, рок-н-ролл. В своїх невтримних мелодіях вони поєднують угорські чардаші та палкі циганські мотиви, румунське розмаїття та гуцульську безпосередність. Ця закарпатська ватага, озброївшись потужним звуком, змушує ноги слухачів кидатись в танець.

 9. Алла коментує:

  ВорсТ (Рівне) – фронтменом гурту є Мяч. Музика є втіленням агресії нот, що дає можливість великій кількості адреналіну «поблукати»по вашому організму. Між словами прочитується особливий зміст, вкладений якісно зіграним Нью – метал. І це буде найважчою музикою з тієї, яку ви почуєте на фестивалі, проте вона точно не залишить вас байдужими.

  ПАВА (Мінськ, Білорусь) – Спеціальний гість фестивалю. Грають цікавий у власному форматі Денс Фолк Рок. Пава – це хороший початок фестивалю Рурисько стати Міжнародним.

 10. Алла коментує:

  Мала сцена:
  Тут вас очікують багато гуртів, що виконують якісну та правдиву музику, але вони лише починають свій творчий шлях. Основне – це те, що всі вони з Тернопільської області. Було б дуже добре, щоб саме Рурисько стало платформою для гуртів, що створюють музику саме на Тернопіллі.

  Мистецька поляна:
  На фестивалі буде багато майстрів, що займаються декоративно – прикладним мистецтвом. Можна буде взяти участь у майстер – класах та придбати сувенір на згадку про фестиваль. Вас очікують фотовиставки, виставки картин, вишиванок, біжутерії, виробів з глини, з полімерної глини і багато іншого.

 11. Алла коментує:

  Квест:
  Найспритніші можуть шукати цвіт папороті в рамках квесту, який охопить усю територію фестивалю та матиме цікаві та несподівані завдання.

  Флеш – моби.
  Будуть. Будуть і крапка. Для того вони й флешмоби, щоб про них не розповідали наперед.

  Купальська феєрія:
  ЇЇ представить фольклорний театр «Взори» Бережанського будинку творчості школярів. Проте запрошуємо взяти участь у ній усім, хто почує зову предків, зможе сплести вінок та приїде на фест у вишиванці. Варто пам’ятати, що саме 6 – 7 липня ми святкуємо Івана Купала. Тому стрибки через багаття – це лише найменше з того, про що ви можете собі уявити.

 12. Алла коментує:

  Вогняне шоу:
  В травні 2013 року в Бережанах дебютували «Підкорювачі вогню» з Молодіжного Порталу БМГО «Рідне місто». Спеціально для «Руриська» вони покажуть нову програму з сюрпризами.
  Склад групи дещо поповнився – шоу стало ще не безпечнішим, а від того захоплюючішим. Коли на фестиваль завітає північ – ваші враження спалахнуть сильним вогнем.

  Квитки на фестиваль:
  Для усіх гостей міста та фестивалю квиток на два дні коштуватиме 100 грн (80 – попередньо придбаний). На один день – 60 грн (50 грн – попередньо придбаний).
  Для мешканців Бережан – квиток на два дні коштує 50 грн, продається він лише в день фестивалю та за предявою оригінала документа, де зазначено місце проживання – місто Бережани. Квиток на один день – 50 грн.