У Табачника придумали, як нав’язати російську мову українським школам

Педагоги кажуть, що в селах відчувається гостра нестача кадрів.

З нового навчального року вступає в силу розпорядження Міністерства освіти і науки про обов’язкове вивчення у школах другої іноземної мови.

Нею може бути будь-яка іноземна мова або російська чи інша мова національних меншин.

Прирівнювання російської до “другої іноземної мови”, хоча згідно з Конституцією вона є мовою нацменшин, дозволить значно розширити її вивчення в українських школах, пише в своїй статті оглядач ZN.UA з питань освіти Оксана Онищенко.

Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме другу іноземну мову будуть вивчати п’ятикласники кожної школи. Згідно з цими даними, 52% шкіл обрали німецьку мову, 23% – російську, 14% – французьку, 8% – англійську, 2% – польську, 1% – іспанську.

Як розповідають самі працівники освіти, на різних нарадах їх всіляко спонукають обирати російську мову як другу іноземну. За інформацією голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, тільки в Київській області російську як іноземну будуть вивчати 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів – цілих 62%.

Як зазначає оглядач, для деяких шкіл вибір російської мови як другої іноземної може стати єдиним виходом. “Уявімо собі ситуацію: згідно з новими навчальними планами, школа зобов’язана ввести другу іноземну мову. Яку саме? У спеціалізованих школах з поглибленим вивченням іноземних мов таке питання не є проблемою – і кадри, і матеріальна база для введення другої мови у них на місці. А що робити іншим, особливо сільським, школам, де і так не завжди вистачає предметників-“іноземців”? Вихід один – російська, викладати яку може чи не кожен вчитель-філолог”, – пише у своїй статті Оксана Онищенко.

ТСНКоментарі закриті.