На Тернопільщині ветсанзавод почав утилізувати відходи

Після скарг населення та перевірки прокуратури розпочали утилізацію відходів тваринництва, які розкладаються на території Тернопільської філії державного підприємства «Укрветсанзавод». 

Підприємство, яке займається виробництвом м’ясо-кісткового борошна й мало б утилізувати відходи тваринного походження, не здійснювало переробку майже півроку. На сморід від сотень тушок, які гниють просто неба, скаржаться мешканці села Острів Тернопільського району, у межах якого розташований завод. Занепокоєні й екологи, адже стоки від накопиченої сировини потрапляють у ґрунтові води, що може призвести до непоправних наслідків.

За словами керівника Тернопільської філії «Укрветсанзаводу» Петра Кіндрата, така ситуація виникла через фінансові проблеми.

«З 1 січня цього року підприємство було реорганізоване у філію з центром у Києві. Виникли проблеми з фінансуванням, відтак через заборгованість нам перекрили постачання газу й відключили електрику. Відповідно, переробляти відходи на м’ясо-кісткове борошно ми не могли», – розповів Петро Кіндрат.

Для вирішення загрозливої ситуації із заводом провели засідання обласної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Після втручання облдержадміністрації газо- й електропостачання підприємства було відновлено.

Як розповів Петро Кіндрат, відходи, які накопичилися на території заводу, вже почали утилізувати, а прийом нової сировини практично припинили.

Водночас, заступник голови облдержадмінстрації Юрій Желіховський запропонував звернутися листом до Мінагрополітики та продовольства України щодо виділення коштів для погашення заборгованості, проведення ремонту та відновлення роботи Тернопільської філії ДП «Укрветсанзавод».

Як повідомляла IA ZIK, 14 травня Тернопільський міжрайонний прокурор із нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері розпочав перевірку дотримання законодавства про відходи Тернопільським державним заводом із виробництва м’ясо-кісткового борошна «Ветсанзавод». До перевірки залучено фахівців екологічної інспекції та управління ветеринарної медицини в області.

ZIKКоментарі закриті.