Тернопільська районна рада вимагає закрити “Ветсанзавод”, де гниють просто неба тонни туш тварин

Сьогодні депутати Тернопільської районної ради прийняли звернення до Кабінету Міністрів, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Тернопільської обласної державної адміністрації, в якому вимагають закрити «Ветсанзавод» в селі Острів.

Ми уже повідомляли про ситуацію, що склалась на цьому підприємстві.

У тексті звернення народні обранці звертають увагу на те, що на даний момент на нижньому майданчику держпідприємства зібралося понад три тисячі тонн відходів. А саме – мертві туші тварин, відходи переробної галузі, а також консервні вироби. Хоча ще з червня минулого року завод призупинив переробку сировини, з середини грудня за борги там взагалі відключили постачання газу. Та потік поставок сировини не припинявся.

Стік води здійснюється за межі території заводу. У той час, очисні споруди «Ветсанзаводу» спільно з такими ж спорудами ТОВ «Доброслав» не функціонують. “За Збручем” повідомляє, що на підприємстві відсутні дезінфікуючі засоби.

Враховуючи всі ці фактори, а також звернення жителів села Острів та інших навколишніх населених пунктів, депутати райради висунули ряд вимог: до середини наступного місяця переробити всі відходи; призупинити укладання договорів поставки на утилізацію вторсировини до завершення реконструкції підприємства; вийти з пропозицією до держпідприємства «Укрветсанзавод», щоб до завершення реконструкції підприємства зупинити поставки сировини, яка надходить на переробку; вивчити потреби коштів на реконструкцію підприємства, які повинні виділити Мінагрополітики і продовольства України; до повної реконструкції підприємства обмежити прийом вторсировини тільки підприємствами Тернопільського району та міста Тернополя.

У випадку невиконання вимог, депутати Тернопільської райради залишають за собою право ставити умову перед Кабміном, Мінагрополітики і Тернопільською ОДА про закриття заводу.Коментарі закриті.