Потовчені яйця, слон і піраміди на гаївках у Тернополі (фото, відео)

Облиті та щасливі тернополяни вчора веселилися на козацькому острівку у парку «Топільче». Традиційні забавки змусили відірватися від пасок, бабок та м’ясних наїдків із великоднього столу і дорослих, і малят. Запальний народний спів закликав до «кривого плоту» – руханку із національним колоритом чутно було здалеку.

А навколо гурту майоріли барвисті стрічки та писанки. Відбувався фестиваль народної творчості і місцеві майстрині демонстрували результати натхненної роботи.

Таня Винницька представила сотні власноруч виготовлених прикрас із пластики. Таке захоплення з’явилося у дівчини два роки тому, і вона присвячує улюбленій справі 3-4 години ледь не щодня.

Тут тернопільські красуні можуть знайти прикраси собі до смаку. Оскільки Великдень, то я представляю і роботи з етнічними мотивами: маки, волошки чи ромашки дуже личитимуть до вишиванки. Кожен виріб – неповторний, кожен має свою ідею та символічний зміст. А крім того – естетичність і демократичну ціну. Так, сережки можна вибрати від 10 до 40 гривень.

Причепурившись, пора було долучитися до гаївок. Ажіотаж викликала українська молодіжна гра із легким відтінком «садо-мазо» – «ремінець»: дівчатам доводилося ухилятися від поцілунків хлопців, парубкам – від дошкульних ляпасів паском від «конкурентів». Загравання продовжилося хороводом із «хустинкою», але і трьох хусток було замало для всіх бажаючих виявити свою симпатію. Юнаки тим часом заводили: «Ой чого ж ти не танцюєш, Галю, Галю?» , «Бо не маю черевичків, кавалєру!» – відказували дівчата. Тим часом апетити вибагливої «Галі» зростали: то їй до танцю не вистарчало айфона, то вілли на канарах… Наобіцявши Галі сім мішків гречаної вовни та зірку із неба на додачу, парубки вирішили похизуватися своєю силою, витривалістю і спритністю. Розпочалася гаївка «лава на лаву» – гра не для слабкодухих (дивіться відео). За такі дії тернопільських парубків запросто б відпровадили у місцевий відділок міліції. Але не сьогодні – сьогодні ж-бо обливаний понеділок.

Далі під захоплені вигуки прекрасної статі парубки збудували «живу піраміду» і позабавлялися у грі «слон» або «купа мала». Не обійшлося і без жертв… Участь у великодніх гаївках фатально завершилася для сотні крашанок у ході баталії «Ого, товканка!». Вціліла лише одна – хлопчина із «найміцнішим яйцем» і став переможцем.

Дівчата продовжували дражнитися «Колись було літо-літо, а тепер зима, колись були файні хлопці, а тепер нема…». Було так приємно, що молодь береже українські традиції і навіть у час айпедів та планшетів гаївки залишилися такими ж грайливими, як і були колись.

Тернополянка Наталія щороку приходить на дійство «Зав’яжемо вінець»: «Де іще можна отримати таку масу емоцій? Всі такі красиві і щирі! В очах просто рябить від вишиванок і самому хочеться чимскоріше долучитися до гри».

А на завершення великодніх гаївок залишилася полум’яна ватра і теплі спогади на цілий рік.

Марія Богданович, Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.