Близько сотні піаністів змагалися за звання кращого на конкурсі ім. Василя Барвінського

У тернопільській музичній школі №1 в суботу було гамірно і людно, скрізь ходили ошатно вбрані діти у вишуканих костюмах, та стурбовано перемовлятлися батьки.

У школі особливий день, 23 лютого відбувся ювілейний десятий обласний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського, котрий є фундатором  цієї музичної школи.

Три шкільні автобуси привезли таланти з усіх куточків області. Цього року на конкурсі забрались кращі з кращих, аби визначити переможців, обмінятись досвідом із учнями інших шкіл та подарувати незабутній святковий концерт своїм друзям і рідним. Актовий зал ледь вміщав велику кількість батьків та музикантів, котрі прийшли на свято.

Реєстрація учасників тривала півтори години, діти в алфавітному порядку витягували картки із заздалегідь вказаними порядковими номерами, ці номери реєструвались і після цього, піаністи могли готуватись до виступу.

– Сьогодні в конкурсі прийматимуть участь 69 діток, гратимуть в трьох вікових категоріях: молодшій (6-10 років), середній (10-12) і старшій (12-13) – остання категорія, це ті діти, котрі ще не можуть приймати участь у старших конкурсах. Піаністи представляють усі музичні школи області, а також є учасники першої та другої тернопільських музичних шкіл, школи мистецтв, профспілкової школи і, навіть, педпрактики музичного училища, – розповіла керівник фортепіанного відділу.

Конкурсна програма кожного учасника складалася з трьох композицій, серед яких обов’язково була присутня композиція піаніста і композитора Василя Барвінського. Компетентне журі у складі чотирьох осіб оцінювало майстерність дітей.

Цього року подарунки отримали усі без вийнятку. Окрім цього, кожен учасник здобув грамоту.

–  Завдяки нашому щорічному спонсору, громадській ініціативі «Тернопільська Липа», яка з великою щедрістю надала нам ці пам’ятні подарунки, ніхто не залишиться обділеним. А для наших призерів особливі грамоти – букви там викарбувані золотом. Кошти на конкурс виділила міська рада і управління культури, думаю, діти будуть їм вдячні. Зокрема, наш директор Семчишин Надія Михайлівна підтримує кожне наше починання, а ініціатором цього конкурсу є Одобецька Ірина Миколаївна,- розповіли організатори.

Після виступу кожного учасника його одразу нагороджували подарунком: дарували канцелярські  приладдя та цукерки. Це допомагало здолати страх наступним учасникам, котрі знали, що після виконання програми, їх чекає приємний сюрприз. Не менше від дітей хвилювались їх батьки, які фільмували усе на відеокамери, і навіть записували музичне виконання на диктофони.

Обласний конкурс юних піаністів імені Василя Барвінського мотивує дітей до подальшого опанування фортепіанного навчання, допомагає розкритися перед публікою, продемонструвати свої таланти та подивитись на виступи однолітків, гуртує різних учасників музичних шкіл Тернопільщини в одне ціле творче середовище. Ми бажаємо процвітання конкурсу, творчих злетів його учасникам, сил і наснаги організаторам!

Ольга Мозгова, Тернопільська ЛипаКоментування вимкнено до запису “Близько сотні піаністів змагалися за звання кращого на конкурсі ім. Василя Барвінського”

  1. музикант(Ка) коментує:

    гарно-гарно.благородне діло підтримувати такі заходи.