У Тернополі переробляти новорічні ялинки невигідно

Із закінченням новорічно-різдвяних свят міські смітники заповнилися ялинками. Відслуживши місцем зустрічі та збору подарунків протягом гулянь, деревця стають непотрібними. У багатьох регіонах, щоб отримати хоч якусь користь зі зрубаних ялин, після використання їх переробляють. Є можливість подрібнювати новорічних красунь і в Тернополі.

Анна Муца, заступник начальника управління ЖКГ–начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду міської ради:

«В нас є техніка комунальна в шляхово-експлуатаційній дільниці. Вона може подрібнювати ялинки на щепу. І можемо ми цю щепу використовувати, як джерело альтернативного палива».

Окрім палива, з використаних ялин виготовляють ліки в домашніх умовах. А закордоном хвойні переробляють у добрива, меблі та навіть згодовують слонам. Але віднедавна утилізувати новорічні дерева стало невигідно. Принаймні у Тернополі. Тому використані ялинки, як і решту твердих побутових відходів, вивозять на Малашівецьке сміттєзвалище, повідомили в місцевому управлінні житлово-комунального господарства.

Анна Муца, заступник начальника управління ЖКГ–начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду міської ради:

«Цього року кількість ялинок значно зменшилася, в порівнянні з минулими роками. Тепер люди вже більше купують і встановлюють декоративні ялинки, які їм служать декілька років. Напевно, взяли приклад з міста, оскільки в нас ялинка вже 3-й рік штучна. Тепер наймати техніку для подрібнення, в нас є своя комунальна, і завезення цієї щепи для спалювання на котельні, немає потреби. Тому що це буде досить затратно. І, відповідно, вони вивозяться на сміттєзвалище».

Тернополян, які залишаються прихильниками живих новорічних дерев, комунальники закликають не викидати ялинки у сміттєві баки. Краще залишати хвойні біля контейнерів.

ІНТБКоментарі закриті.