Ліля Проць: Спортивні ігри для мене цікавіші, аніж політичні

Cказати про неї – неординарна особистість – це не сказати нічого. Вона – несподівана, неповторна. Ця мініатюрна жінка із щирим обличчям здатна на те, що під силу лише наймужнішим із представників чоловічої статі. Спортивних перемог на її рахунку не злічити, не говорячи вже про 33 рекорди України з пауерліфтингу. Віддана цьому виду спорту з дитинства, ще раз підтверджуючи важливу рису її вдачі – здатність бути відповідальною за свій вибір, впевнено йти визначним для себе шляхом. Як спортсменка – дисциплінована, вимоглива, строга, але разом із тим – чарівна жінка із неодмінною посмішкою, що вже стала частиною її іміджу…

Ліля Проць – чемпіонка, громадська діячка, невгамовна і небайдужа до життя людина – поспілкувалася із читачами «Тернопільської липи» у форматі бліц-інтерв’ю: швидкого та результативного, наче забіг на коротку дистанцію.

Як, у двох словах, Ви б охарактеризували минулий рік?

– Вдалий і щасливий.

На Ваш погляд, що стало «Подією року» у Тернополі, Україні?

– Чемпіонат світу з водно-моторного спорту та «Євро-2012».

Найбільша несподіванка минулого року?

– Опіка над Настусею.

Найбільшу радість у 2012 році Ви відчули, коли…

– Зайняла ІІ місце у «ТОП-10» молодіжних лідерів.

Найвище досягнення

Титул чемпіонки світу з жиму лежачи.

Ось так скромно, не кидаючи слів на вітер, жінка оповідає про свої здобутки та перемоги. Спортсмени звикли керуватися принципом «не словом, а ділом». То ж якщо детальніше: 8 серпня на змаганнях з пауерліфтингу «АWPC-2012», що відбувалися у Кривому Розі, Лілія Проць зайняла перше місце з жиму штанги лежачи у ваговій категорії до 52 кг. В активі тернополянки вже більше 60 медалей, і це далеко не фінал!

Найдорожчою є, звісно, перша медаль, – зізнається Ліля. Її мені дали ще в 1989 році, причому, за гру в… шашки.

Влітку Ви «заряджали» тернополян ентузіазмом – так проходила акція, приурочена до ХХ Літніх Олімпійських Ігор – ранкова гімнастика під відкритим небом на Театральному майдані. Чи вдалося Вам «розрухати» мешканців нашого міста?

– Головне, що був початок, і були зацікавлені діти та й дорослі. Мета «руханки» – популяризація фізичної культури та спорту, пропаганда здорового способу життя. До акції долучилися відомі тернополяни, громадські діячі, спортсмени, митці, тренери з йоги, аеробіки, фітнесу. Хочемо подивитися, наскільки активними будуть тернополяни взимку, тому запрошуємо всіх на «руханку», яка відбудеться 20 січня о 10:00. Приходьте у зручній спортивній формі та спортивному взутті. А також не забувайте прихопити із собою хороший настрій.

Ви стали організатором першого офіційного турніру зі «Street Workout», що відбувся 3 червня у Тернополі в рамках святкувань Міжнародного дня захисту дітей та євромарафону до «Євро-2012». Чи може вуличний спорт стати для молоді альтернативою «зависанню» в соціальних мережах?

– Стане, коли влада повернеться обличчям до здоров’я та майбутнього молоді.

Не покладаючись на можновладців, енергійна Ліля Проць вирішила діяти самостійно – заснувала Клуб за місцем проживання «Джура», з 2007 року почала працювати у ТМ МГО «Фізкультурно-спортивний клуб «CПОРТ-КЛАС» і досі є президентом цієї організації. У 2009-му долучилася до Тернопільської міської молодіжної ради, у 2011 році – до Громадської ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму. Не була осторонь справ політичних: на виборах до міської ради балотувалася сама, а на парламентських виступила на підтримку одного із кандидатів у Народні депутати України… Однак на запитання «Які на Вашу думку ігри цікавіші: спортивні чи політичні?» відповіла впевнено. – Цікавішими для мене є спортивні ігри. Хоча полюбляю і про політичні… почитати.

Що є Вашим «допінгом» у повсякденному житті?

– Спілкування з людьми.

Що важче: бути сильною чи бути жінкою?

– Жінкою, як на мене.

Сила і впевненість – це одне й те саме? Що Вам додає впевненості?

– МУЗА дає мені все: впевненість, дисципліну, організованість…

Сім’я не стає на заваді Вашій подальшій спортивній кар’єрі?

– Ні.

Чи долучаєте Настю до занять фізичною культурою?

– Щодня робимо ранкову гімнастику і тричі на тиждень займаємось у спортзалі.

Що для Вас значить благодійність?

– Доброта.

У 2012 спортсменка виступила ініціатором неспортивної акції «Подаруй тепло та радість дітям». Тернопільським сім’ям, котрі опинилися в складних життєвих ситуаціях, зібрали і передали одяг, взуття, канцтовари та іграшки, котрі пожертвували небайдужі. Саме небайдужість – як почуття, риса характеру, як життєва позиція – це те, що вирізняє Лілію Проць від інших.

Як Ви зустрічали рік Чорної Змії?

– Буду зустрічати 10 лютого.

Чи вірите Ви в гороскопи та магію цифр?

– Так.

Якщо так, то зазираємо в астрологічний прогноз: «Для Козерогів Рік Чорної водяної змії (а саме під таким знаком Зодіаку народилася наша співрозмовниця) принесе чимало позитивних тенденцій, але їм потрібно наполегливо працювати, аби здолати труднощі на своєму шляху. Козероги будуть сповнені свіжих та революційних ідей, в усіх справах таланитиме. Але запорукою успіху стане особиста активність». Що ж, особистої активності Лілі не бракує, тому з впевненістю можна говорити про те, що цей прогноз здійсниться.

Які ж головні «рекорди» плануєте поставити в наступному році?

– Мої учні виконають норматив майстра спорту України. Настуся спробує себе у жимі штанги лежачи на чемпіонаті України. Проведемо акцію зі встановлення в Тернополі пандусів у найнеобхідніших місцях.

Днями Ліля Проць відзначила свій День народження. Ми щиро бажаємо цій яскравій та мужній жінці, щоб у житті не було непідйомних труднощів та нездоланних перешкод, позитивні емоції сягали рекордних висот, а оптимізм перемагав у всіх категоріях!

Спілкувалася Марія Богданович, «Тернопільська липа».

 Коментарі закриті.