«Собача» проблема (претензія на аналітику). Блог Олекси Пильного

Шановне панство! Попереджаю одразу – вирішення проблеми безпритульних собак в цій статті немає. Це лише спроба дати більш-менш обґрунтовані відповіді на існуючі запитання щодо так званої «собачої» проблематики.

Статтю буде поділено на кілька розділів із коментарями.

Аспект перший: психологічний. Мова піде про гуманізм та милосердя щодо собачок і песиків, а також котиків. Чомусь вважається, що люди, які шкодують тварин, ніколи не образять людину, адже вони чуйні та милосердні. Гммм… Може воно й так… Але…два найбільших людожери ХХ сторіччя – Гітлер та Ленін вельми любили тварин, що абсолютно не заважало їм віддавати накази про знищення мільйонів людей. Хоча пробачте, це мабуть крайнощі. Та поруч з тим, дивне якесь милосердя виходить, безпритульних песиків шкодують, а про безпритульних дітей майже не згадують, мовляв нехай держава дбає!!!

Така ось іще думка – багато хто має домашніх улюбленців, що зовсім не заважає обдурювати ближніх, нахабно поводитись на вулицях, нищити природу, смітячи будь-де і будь-чим. Дивне якесь милосердя виявляється – тваринок домашніх шкодуємо, а на все інше чхати хотіли.

Особливо приємно, коли захисники тварин всіляко паплюжать тих хто не поділяє їх поглядів. Наприклад, велике оголошення від «Ноїв ковчег» – «Мисливець, як і маніяк, вбиває заради задоволення». Зображено на плакаті чомусь собаку, так наче мисливці на собак полюють!!!

Висновок – не варто нав’язувати любов до тварин! Діти, які мали вдома тваринку – улюбленця, загалом більш добрі до оточуючих, але зовсім не обов’язково жаліють безпритульних тварин, оскільки «не моє –  не жалко!»

Аспект другий: медичний. Не секрет ні для кого, що безпритульні тварини здатні переносити безліч хвороб. Від звичайнісіньких глистів до важких інфекційних хвороб, як-от сказ, наприклад. Честь і хвала працівникам громадського руху «Ноїв ковчег», які хоча б підняли проблему про щеплення безпритульних тварин, адже у міської влади безліч інших справ, і турбота про здоров’я жителів міста серед них не значиться.

Але, песики здатні заразити людину чи дитину чимось не лише фізично, хоча (по секрету) щеплення від гельмінтів (глистів) не існує, як такого. Чому? А тому – що сьогодні собака здорова, а завтра спожила щось на смітнику і знов хвора. А на профілактичний огляд собаку не запросиш!!!

Та ми відволіклись! Чи знає хтось, скількох дітей собаки перелякали до заїкання?! Чи не доведи Боже, покусали?! Шановне панство, далеко не всі, кого вкусив безпритульний собака, звертаються за медичною допомогою. І далеко не у всіх випадках переляк минає для дитини безслідно, навіть, якщо його видимих проявів немає.

До речі, я не аж такий боязкий, але зграя з 5-6 собак лякає мене, що уже мовити про дітей. Знаю-знаю, зараз прозвучить аргумент, якщо собаку не дратувати, то вона не нападе. Все вірно, але це коли собака одна!  В зграї пси поводяться зовсім інакше, та й страх людини лише заводить тварин.

Висновок – всі собаки світу не варті однієї дитини, яка почала заїкатись після зустрічі зі страшним псом! Собаки хворі повинні присиплятись однозначно!

І ще – шановні тернополяни! Перестаньте смітити, щоб безпритульні собаки не жерли сміття і не розносили заразу містом!

Аспект третій: біологічний. Популяція безпритульних тварин, яку не контролюють – зростає вкрай швидкими темпами і часто відбувається так, що зграї таких тварин витісняються за межі міста відсутністю кормової бази. Саме тому мисливці не люблять безпритульних собак, адже собаки нищать молодь диких тварин, розповсюджують хвороби тощо.

Згоден, стерилізація безпритульних тварин – мабуть найкращий (найгуманніший) варіант. Але проблеми з впливом на біосферу стерилізація не вирішує, так, собаки не розмножуються – але живуть і мусять харчуватись!!!

Знову ж таки – коли екологічну нішу дрібних хижаків (лисиць, диких котів, тхорів) заміщають собаки, це значним чином деформує екосистему, оскільки собаки і множаться швидче і в більшій кількості. Як, скажете Ви, їх же стерилізували?!  Вибачте, не вірю я що одна (!) громадська організація здатна облікувати і стерилізувати всіх міських собак (а їх, як я не помиляюся – кілька тисяч).

Висновок – потрібна чітка і недвозначна оцінка фахових біологів щодо безпечної кількості собак в такому місті, як Тернопіль. І хай пробачать мені захисники тварин, але всі тварини понад ліміт мають бути знищені. Чому? А тому, що дика природа в стократ цінніша за безпритульних тварин! До того ж безпритульні тварини – є породженням діяльності людини, а не Природи.

Аспект четвертий: історико-новомодний. Дивним чином багато-багато років люди не переймались проблемою безпритульних тварин, а на зламі ХХ-ХХІ сторіч наче сказились (ой, вибачте) і притулки для собак, і семінари для волонтерів тваринозахисників, і значимість любові до тварин для формування майбутньої особистості і так далі і тому подібне. Чому так не було раніше? А тому що людям вистачало інших важливих завдань, окрім як бавитись з безпритульними собаками і котами.

В минулому…. Цей абзац щирим гуманістам рекомендую не читати!!! Та от, в минулому (років 100 тому) – безпритульних собак в українських містах і містечках ловили і везли на миловарню (із собачого сала мило варили), а шкури часом йшли на дешевий одяг для найбідніших, а часом на утеплювальні роботи. Років 20-30 тому поголів’я безпритульних собак і котів контролювала комунальна служба міст у сполученні з органами санепідстанцій – собак і котів знищували. Постає питання. Чому наші батьки, дідусі, бабусі і прабабусі не стали жорстокими і безжальними, хоча точно знали про знищення собак???

Вибачте, але трохи власних спогадів. Я виріс в цьому місті, де народився за часів СРСР. І я не пам’ятаю, щоб собаки ходили зграями по вулицях і лякали дітей (і дорослих також, чого вже там ), як це відбувається зараз. У моєму дворі діти знали, що раз на місяць їздить машина «санстанції» і ловить собак. І повірте, ніхто з моїх друзів не виріс жорстоким садистом, хоча ми і бачили не раз, як собак ловлять, і чого там, знали, що їх потім присипляють.

Люди добрі! Причина жорстокості сучасних підлітків зовсім не в тому, що вони не люблять собачок бездомних. Причина в потоках бруду в інформаційній сфері. Чомусь нікого не обходить полиця з порнографією та еротикою в кіосках з пресою, рівень насилля на телеекрані і водоспади поза цензурної лайки на вулицях.

Висновок – або намагаємося впливати на формування особистості милосердного типу всебічно, або не треба вішати всіх собак на відсутність гуманізму і терпимості у сучасних людей.

Мода на гуманізм щодо тварин прийшла до нас з Заходу, зокрема із США. Ну, по-перше – вони там більшість людських проблем повирішували, а тому за собак-котів взялись. А по-друге – внутрішня і зовнішня політика США лише підтверджує, що саме добре ставлення до тварин не є гарантією доброго ставлення до людей.

Аспект п’ятий: тисяча вибачень – до краю цинічний! А може собачий притулок – це просто фільтр для відмивання грошей?! А може така любов до безпритульних тварин існує тому, що як і загинуть тварини в притулку, ну так буває – це ж не люди, чи не дай Бог діти?!

Чому людська біда майже перестала викликати у нас емоції, а біда з тваринами викликає щирий жаль і співчуття?!  Люди, може ми уже так збайдужіли і зачерствіли серцем, що для пробудження треба звернути увагу на жаль до собак, бо жаль до людей атрофувався в свідомості???

Висновок – не зашкодить Біблію читати на ніч!  Там про любов до ближнього гарно написано!  Зауважував не раз, особи, що добре ставляться до людей, і братів наших менших теж не ображають!

Олекса Пильний



Коментарі закриті.