Верховна Рада – цирк, а депутати – клоуни. Думки тернополян

indexВ житті ми повсякденно вживаємо слова, оперуємо поняттями, які, здавалося б, є загальновідомим. Наприклад, щодня з екранів телевізорів чуємо: Верховна Рада, парламент, Президент, народний депутат. Однак практично ми ніколи не задумуємося, що конкретно терміни означають. «Тернопільська липа» вирішила запитати у людей різного віку, як вони розуміють поняття «Верховна Рада» та «депутат», а також, чи є, на їх думку, Верховна Рада – парламентом. 

Відразу скажемо, що відповіді вражають емоційністю та образністю. З’ясувалося, що люди мають власні визначення загальновідомих понять, які суттєво відрізняється від написаного в підручниках з політології. Подаємо відповіді тернополян, які долучилися до нашого опитування без жодних змін. Адже українці так думають, і це потрібно поважати.

 

– Народ обирає депутатів, щоб вони представляли його інтереси. А насправді вони захищають лише свої. В нашій державі все перевернене з ніг на голову. Я вже не вірю у владу. Нас може врятувати лише Бог. А Верховну Раду краще назвати Верховною Зрадою. То буде правильніше.

Марія, 70 років (пенсіонерка)

 

– Депутат – це в першу чергу чесна людина, яка повинна чітко виконувати волю громадян своєї країни, спираючись на власний розум (чого нашим «дорогим» народним обранцям частенько бракує) та досвід (котрого в більшості з них достатньо, бо в Раді вже не перший термін, а уступити місце прогресивній молоді – означає повалити власну політику). Верховна Рада – це, по-ідеї українська назва того, чим у світі називають парламент. Це місце, де збираються чи навіть просто зібрання отих народних обранців, де вони й повинні здійснювати волю народу, але якою вона буде залежить тільки від наших «»дорогоцінних» політиків!

Ірина, 15 років (школярка)

 

– Верховна Рада – це збір людей, які прагнуть до влади задля грошей та статку, а депутат – це людина, яка приєднана до певної спілки людей і вирішує за правилами цього об’єднання долю країни. Парламент і Верховна Рада для мене різні речі, адже парламент може бути будь-де, навіть в школі, а Верховна Рада – одна.

Віталік, 15 років (школяр)

 

– Верховна Рада для мене – це законодавча гілка влади, якщо говорити про правове визначення, а якщо свою думку, – то цирк. Депутати – клоуни. Хоч тепер грядуть суттєві зміни, але не знаю, чи вони щось сильно поміняють. А парламент для мене – це та ж рада. Але у світі парламент – це таки гілка влади, а у нас клоунада.

Максим, 16 років (школяр)

 

– Депутати – це справжні “путани” в піджаках, а Верховна Рада – це справжня рада Верховного … сатани чи що… Вони не дбають про людей, а висмоктують кров.

Наталя, 40 років (лікар)

 

– Депутат – знехтувана відповідальність. ВР – кубло знехтуваної відповідальності.

Мар’яна, 23 роки (психолог)

 

– Корупція, брехня, ледарство, пусті обіцянки, марні сподівання, дороге життя та відсутність людяності, місце, де панує хаос. Таке складається враження у більшості людей про неї – Верховну Раду України. Як казав Олег Скрипка: «У Верховну Раду ніколи б не пішов, хоча пропозиції були. Не хочу бути серед цієї зграї вовків. Адже політики – це дуже сильні за характером особистості, які мають свою ідеологію. Там або розірвати когось, або ця зграя вовків розірве тебе. Це все гра і потрібно вміти грати». Про те, що українські депутати вміють «гратися», ми знаємо. Але чим? Долею мільйонів людей, які, неначе в цирку, спостерігають за подіями, що відбуваються у Верховній Раді? Я не говорю про те, що буквально всі депутати – це зло. Але більшість – байдужі аферисти, підлабузники і хабарники, які піддалися впливу навколишнього середовища! Виходить так, що депутати – клоуни, Верховна Рада – арена їхнього шоу? То чому тоді політиків не назвати циркачами, а місце, де вони весело проводять час, – «великим театром»? Цим людям слово «депутат» і «Верховна Рада» не дуже пасує. У цих слів інше значення і призначення в суспільстві. У нас немає депутатів і Верховної Ради, у нас все набагато серйозніше. Ми серед циркачів!

Катерина, 15 років (школярка)

 

– Верховна Рада – законодавчий орган нашої держави, депутати – представники регіонів у ВР. Вони повинні приймати закони, які б змінювали життя нашої країни, враховуючи і захищаючи позицію свого регіону. Через виборчі кампанію, в яких дуже багато різних «добрих справ» від кандидатів в депутати, люди думають, що народні депутати повинні ремонтувати дороги і впорядковувати дитячі майданчики. Насправді, вони повинні приймати закони, які б врегульовували всі ці питання. Але нашим обранцям вдається лиш одне – обіцяти та обманювати.

Олена, 35 років (бухгалтер)

 

– Депутат – обраний… сівач обіцянок, захисник скривджених, знедолених, знавець людських проблем і їх вирішення… Безумовно – мудрий, успішний і красномовний, обраний народом, щоб відстоювати добре і світле у верхівці влади… Та все це казка. Депутат – це хороший бізнесмен, якому хочеться розширити коло впливу… Зазвичай, на такий крок наштовхують особисті питання, які виявилося важко вирішити, якщо ти не близький до влади, а згодом, –потрачені великі кошти, щоб про Тебе почули, дізналися, повірили Тобі, полюбили, словом «купилися»… Далі, як справжньому бізнесмену, ці кошти кортить повернути у найближчий термін, якраз посівши депутатське привілегійоване крісло… Не знаю, якими «кондиціонерами» користуються у Верховній Раді, але чомусь саме там швидко з світлих голів новобраних депутатів «видуваються» добрі починання, проблеми виборців та мудрі рішення. Просто отримавши «козирі» з мандатом, ти починаєш грати за іншими правилами, де таких козирних ще є 449.

Людмила, 28 років (медична сестра)

 

Мабуть, такі відповіді не є показником того, що в нашій країні все гаразд. Радше, – навпаки. Однак така ситуація триває роками. Ніхто не знає, що здатне її змінити. Існує вислів, що народ має ту владу, якої заслуговує. Можливо, дійсно в нас немає культури виборів. Ми щоразу обираємо «не тих», купуємось на красиві обіцянки та слова, а в результаті допомагаємо людині збагатитися та отримати «гору» різноманітних пільг, високу пенсію в майбутньому та «халявну» квартиру в Києві.

В цьому матеріалі ми продемонстрували думки людей без жодних змін чи редактори, і нам дуже хотілося, щоб новообрані депутати Верховної Ради, які збираються приступити до роботи, своєю діяльністю змінили ці думки. Щоб ми могли пишатися своєю владою і вважати її елітою нації, як це прийнято у всьому світі.

Р.S. Офіційно існують такі визначення вищеназваних понять:

Верхо́вна Ра́да Украї́ни (ВРУ) — єдиний законодавчий орган державної влади України, який має колегіальний характер і складається з чотирьохсот п’ятдесяти народних депутатів України, обраних строком на п’ять років на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Депута́т — в Україні — особа, обрана виборцями відповідного виборчого округу до представницького органу державної влади або до органу місцевого самоврядування на засадах загального рівного та прямого виборчого права при таємному голосуванні.

Парламент (досл. «говорильня», «балаканина» від фр. говорити) — найвищий виборний (повністю або частково) орган державної законодавчої влади, в якому здійснюється представництво основних політично активних груп населення країни. За більшістю конституцій парламент покликаний здійснювати загальне керівництво зовнішньою політикою держави. Однак, сфери його компетенції значною мірою залежать від державного ладу, розвитку демократії, тощо… В Україні єдиним органом законодавчої влади є Парламент — Верховна Рада України. В Англії такий законодавчий орган називається парламентом, в США — конгресом, в Швеції — ріксдагом, в Норвегії — стортінгом тощо.

Дізнавалася Марія Власенко, «Тернопільська липа»Коментарі закриті.