В інтернатах Тернопільщини навчаються 160 вихованців

Як адаптуватись до дорослого, самостійного життя після закінчення школи-інтернату? Зазвичай, вихованці таких закладів не можуть вирішити питань із реєстрацією, житлом чи працевлаштуванням. Безвихідні ситуації та проблеми в результаті призводять до депресії, наслідком якої часто буває наркотична або алкогольна залежність. Саме для молодих людей, вихідців з сиротинців, працює в Тернополі інформаційно-ресурсний центр.

Андрій Назаренко, голова Благодійного Фонду «Майбутнє сиріт»: «він знаходиться на масиві «Дружба» біля економічного університету, розташування дуже зручне для студентів педагогічного і економічного університету, також гуртожитків, які там знаходяться на масиві «Дружба». Нам дуже приємно, що все-таки є відвідувачі, які ходять десь по дворах і вживають алкоголь, наркотики»

У всіх п’ятнадцяти інтернатних закладах області виховується сто шістдесят дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. Кількість їх, у порівнянні із попередніми роками, значно зменшилась, кажуть фахівці. Сьогодні спецустанови потребують лише фінансової підтримки.

Наталія Муравська, завідувач сектору спеціальної освіти та охорони дитинства ОДА: «нам імпонує ще співпраця в тому, що інтернатні заклади є відкриті для будь-яких громадських організацій, оскільки ми зараз маємо завдання уряду про те, що громадські організації повинні здійснювати громадський контроль за діяльністю інтернатних закладів»

Закупити меблі, зробити ремонт спортивного залу чи їдальні, поновити запаси постільної білизни – у цьому та багато іншому допомагає інтернатним закладам благодійний фонд «Майбутнє сиріт».

Андрій Назаренко, голова Благодійного Фонду «Майбутнє сиріт»: «літом чи у вересні місяці деякі дитячі будинки направили нам листи у яких було звернення, що саме потрібно зробити у дитячих будинках на протязі 2012-2013 року. Дані прохання вже обробляються і ми вже звернулися до кількох благодійних фондів, наших меценатів за кордоном, оскільки наш благодійний фонд фінансується за рахунок іноземних дружніх організацій і індивідуальних осіб»

Для сиріт з особливими потребами необхідні спеціальні прилади, слухові апарати, та багато іншого.

ІНТБКоментарі закриті.