З нового року у Тернополі почнеться бейбі-бум

Цілком імовірно, що збільшення допомоги при народженні дитини призведе до збільшення рівня народжуваності у Тернополі. У новому році допомога при народженні дитини може зрости на 9%.  Якщо Верховна Рада прийме законопроект, запропонований кабміном, допомога при народженні дитини становитиме 29 тисяч вісімсот гривень. На сьогоднішній день за першу дитину батьки отримуть 27 тисяч 900 гривень, за другу – 55800. 111 тисяч шістсот за кожну отримуватимуть ті,  хто наважиться на третю і більше дітей.

Виплачує держава гроші у зв’язку з вагітністю і пологами. Для цього жінка повинна надати у Центр з нарахування і виплати допомог довідку від лікаря, з основного місця служби, центру зайнятості або навчального закладу, копію трудової книжки, а також заяву про надання допомоги, повідомляє ІНТБ.

Марія Чашка, начальник управління соціальної політики Тернопільської міської ради: «Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами нараховується у розмірі ста відсотків середньомісячного доходу, який отримувала жінка раніше. Законодавство передбачає допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами на термін сімдесят календарних днів до пологів і п’ятдесят шість календарних днів після пологів. У випадку важких пологів, післяпологова допомога також сімдесят календарних днів».

Основну допомогу держава починає виплачувати уже після пологів. Проте батьки не отримують одразу всю суму. Спочатку їм дають десять прожиткових мінімумів. Решту перераховують рівними частинами. На першу дитину – протягом 24 місяців, на другу впродовж сорока восьми,а на третю і наступних виплачують за 72 місяці. Окрім цих нарахувань той, на кого оформлена декретна відпустка, має право отримувати допомогу по догляду за дитиною до трьох років. Мінімальна сума – сто тридцять гривень в місяць. Але якщо сім’я малозабезпечена – допомога зросте. Для цього кожних шість місяців потрібно надавати довідки про доходи.

Якщо людина отримає роботу і вийде з декретної відпустки раніше – допомогу видавати припинять. У випадку приховування інформації про працевлаштування на повний робочий день, порушник змушений буде повернути усі гроші з моменту виходу на роботу.Коментарі закриті.