Четверо інвалідів з Тернопільщини отримали автомобілі (фото)

Що потребують інваліди в Україні першочергово? Медикаменти, якісні протези та медичне обладнання, що допомагає підтримувати в нормі стан здоров’я. А тим, хто мешкає в селах, чи невеликих містах і постійно зустічається з проблемою проїзду до обласного центру у лікарні, необхідний ще й власний транспорт, бо добиратись громадським маршрутом некомфортно і дорого. Сьогодні, 30 листопада,  чотирьом інвалідам Тернопільщини пощастило — вони отримали автомобілі вітчизняного виробництва “АвтоЗАЗ”. Проте, потребу в транспорті мають ще 1400 людей, які роками стоять у черзі, а дехто так і не встигає дожити до моменту, коли отримає власну автівку.

Відомо, що за цей рік область отримала 18 автомобілів для людей з обмеженими можливостями.  Загалом на обліку перебуває 54 тисячі інваладів. На щастя, лише близько 2 тисяч очікують на автомобіль, решта людей мають можливість пересуватись самостійно.

Троє пенсіонерів та молода 23-річна дівчина, які отримали сьогодні свої авто, витратили 3 тижні на збір і підписання усіх необхідних документів, а також вони могли на власний смак, обирати колір свого майбутнього автомобіля.

— Мені потрібний автомобіль, я дитина-інвалід. Сама їздити не зможу, але в мене є водій. Ще з дитинства я стою в черзі на цю машину, зараз відчуваю радість, адже тепер пересування буде даватись більше легко, — розповідає 23-річна Сніжана Сало.

Третього грудня Україна, разом з цілим світом, відзначатиме Міжнародний день інвалідів. Саме з нагоди цієї події в Тернополі й відбулось урочисте вручення ключів від автомобілів, крім того відбулась виставка робіт з психоневрологічних будинків-інтернатів області. Загалом на виставці, яка діятиме  лише сьогодні, представили 300 експонатів.

Олена Лисиця, Тернопільська липа

 

 Коментарі закриті.