В Тернополі не забувають про Голодомор

Останнім часом, все більше чуємо думок, що Голодомор не штучний геноцид проти української нації, і мова йде не лише про 1932-1933 роки. Щоб нагадати молоді, й розповісти дітям про ці страшні для України події, в історико-меморіальному музеї політичних в’язнів, 23 листопада, відбулась презентація оновленої експозиції “Голодомори в Україні”.

На  17-ти стендах, підготовлених співробітниками музею, за участю головного художника обласного академічного театру актора і ляльки Володимира Якубовського, висвітлюється одна із найтрагічніших сторінок історії України.

— Ми не зачіпаємо виключно Голодомор  1932-33 років, тут розкрита тема Голодоморів 1920, 1946-47 років. Постійно діюча виставка завжди розміщувалась на 15-ти стендах, але цього року ми її розширили ще двома, які показують розмахи голоду на карті України, а також окремий стенд-звернення організації українських націоналістів бандерівського спрямування за 1946 рік. до братів із західної України з проханням допомагати голодуючим зі сходу і центру країни, — розповідає завідувач музею Володимир Бірчак.

В перший день роботи оновленої виставки її відвідали студенти філологічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету. Щоб залучити більше молоді до відвідування музею, його працівники ходять по навчальних закладах, розповідають про діючі експозиції і люб’язно запрошують відвідати це хранилище історії. Завідувач музею розповідає, що на такі пропозиції активно відгукуються, й іноді в день вони приймають по 3-5 екскурсійних груп.

Тернополяни і гості міста можуть відвідати виставку в будь-який зручний для себе час, навіть у вихідні дні. Вхід, як завжди, безкоштовний, лише за власним бажанням відвідувачі можуть залишити гроші для благодійних внесків, щоб музей мав кошти для розвитку і оновлення.

Олена Лисиця, Тернопільська липа

 

 Коментарі закриті.