Конкурент Чижмаря витратив на вибори близько 40 мільйонів

Про те, що на окрузі №167 із центром в м. Чортків результати виборів почали оприлюднюватися найпізніше, було помітно з того, як з’являлися дані на сайті ЦВК. Про це також писали журналісти, які працювали на цьому окрузі. Ситуацію в інтерв’ю для «Тернопільської липи» прокоментував кандидат в народні депутати по 167 окрузі Юрій Чижмарь.

– Було багато таких моментів, які свідчили про те, що влада на окрузі готувалася до фальшування, переписання протоколів, практики, яка відбулася на округах Засухи, Пилипишина та інших резонансних округах, – стверджує пан Чижмарь.

Також, за його словами, ОВК була сформована практично під одного кандидата.

– Тепер можна відкрито говорити, що це був Бедриківський, – «відкриває карти» пан Юрій. До того, щоб підігнати результат до потрібного рівня, були готові «і серверна ситуація, і працівники окружної комісії, і фінансові ресурси, які підкріплюють такі процеси».

– Влада оцінювала, що якщо вона там програватиме комусь, то незначну кількість голосів, – від 1 до 3 відсотків. Насправді, результат виявився набагато гіршим для влади: опозиційний кандидат переміг майже вдвічі, а може й більше, бо на сьогодні це вже дізнатися неможливо. Але витративши значну кількість коштів (за моїми оцінками – не менше 40 млн. гривень), так просто здаватися провладному кандидату не хотілося. Тому в ніч воборів і далі почалося блокування роботи окружної комісії, – довго підходили до початку підрахунку результатів, шукали різні можливості, очікували, яка буде ситуація в Києві, вивчали можливість судових інсинуацій. Тому якби результат був трохи кращий для влади і різниця становила 3-4%, то ми б побачили всі ті самі події. Проте результат опозиціонера був дуже високим. Тому, я думаю, що, порадившись з Києвом, провладний кандидат зрозумів, що тут вже нічого не зробиш, і вибори були просто «відпущені», – зазначив Юрій Чижмарь.

А ось як прокоментував ситуацію на окрузі № 167 координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА в Тернопільській області Святослав Липовецький.

– У цьому окрузі найбільша конкуренція була між мажоритарниками, проте й тут не обійшлося без сюрпризів. Справа у тім, що від опозиції тут балотувався діючий депутат ВРУ Іван Стойко. Опозиція до останнього дебатувала, кого ж виставити по окрузі, і Стойко фактично в кінці липня отримав це місце. На той час всі конкуренти розвернули потужні кампанії. Іван Стойко навіть на закінчення кампанії не міг зрівнятися своєю присутністю в зовнішній рекламі чи отримати підтримку влади, – каже Святослав Липовецький.

З огляду на це, результат Стойка – 33,68% – просто приголомшуючий. При тому, що наступний кандидат, яким і став Володимир Бедриківський, здобув 16,01 %. Юрій Чижмарь, до речі, був третім у списку, набравши 11,06%.

 

«Тернопільська Липа»

 

 Коментарі закриті.