Олексій Кайда розповів про депутатські плани, виборчі перепетії та «житлове питання»

У Тернопільському центрі комунікацій продовжують тестувати політиків. Тепер тут взялися за переможців виборчих перегонів, які представлятимуть нашу область у Верховній Раді.

Першою «жертвою» медійників та молодіжних громадських організацій став Олексій Кайда — голова обласної ради та свіжоспечений нардеп від 163 виборчого округу.

 Обласну раду очолить свободівець

Пан Олексій був у доброму гуморі і охоче відповідав на різноманітні зручні та незручні питання. Зазначив, що не покидає Тернопільщину і за кожної нагоди приїздитиме сюди. До того ж, планує у Тернополі створити громадську приймальну, куди його виборці зможуть звертатися зі скаргами та пропозиціями.

Олексій Петрович так і не привідкрив завіси, на кого він покине обласну раду.

Прізвище цієї таємничої людини він не погодився назвати. Однак зазначив, що це стовідсотково буде «свободівець», який зарекомендував себе з найкращої сторони.

Перемогу поки не святкує

Пан Олексій зізнався, що ще не отримав офіційного повідомлення про те, що став нардепом, тому, на його думку, святкувати перемогу ще зарано, адже від нашої країни можна чекати чого завгодно.

— Якщо ЦВК звертається до Верховної Ради щодо встановлення повторних виборів на п’яти округах, а потім Прем’єр-міністр виходить і каже, що в нас немає грошей на чиїсь якісь там захцянки, що це за мова. Після 28 жовтня я вже був в Красилові Хмельницької області на 189 окрузі, був на 223 окрузі в місті Києві. Те, що витворяли там представники діючої влади або їх представники в ОВК, словом «демократія» назвати не можна. Більше підходить їх улюблене слово «безпрєдєл».Тому святкувати ще зарано, адже принаймі  в тринадцяти округах ще точиться боротьба, і опозиція вимагає визнання результатів виборів або визнання переможцями представників опозиції, бо воно так і є.

Найважливіша реформа — зняти Табачника

У Верховній Раді Олексій Кайда сподівається працювати в бюджетному комітеті або ж комітеті молоді, сім’ї та спорту. Однак питання участі та роботи в комітетах депутатів від ВО «Свобода» буде вирішуватися на засіданні фракції.

Головною реформою опозиційних сил, на думку депутата, повинне стати зняття з міністерського крісла головного освітянина Дмитра Табачника. Ми будемо домагатися, щоб цю одіозну постать було усунено від виконання обов’язків міністра освіти.

— Одним з моїх перших кроків на посаді народного депутата стане відкриття у Тернополі громадської приймальні. Там буде вивішений графік, коли мене можна буде побачити, номери телефонів, за якими можна додзвонитися напряму до приймальні. В час, виділений депутатам для роботи в окрузі, я обов’язково приїздитиму в Тернопіль. Зазвичай, це один тиждень на місяць.

Пріоритетними проблемами молоді, які потребують негайного вирішення, Олексій Кайда назвав фінансування шкільних та позашкільних закладів, спортивних секцій,  гуртків, які забезпечуватимуть повноцінний розвиток дітей та молоді.

Тернопільщина — не проблемна, але має проблеми

Пан Олексій один не вважає Тернопільщину проблемною областю. Однак розуміє, що у нашому регіоні є проблеми. Найперша — це робочі місця. Тому головне завдання влади — сприяти створенню нових робочих місць. Щоб досягти цього потрібно створити сприятливі умови для бізнесу, зокрема пом’якшити той податковий тиск, який існує сьогодні та ухвалити закон про територіїї перспективного розвитку (зменшення кількості податків та їх величини у депресивних регіонах). Такі пільги однозначно притягуватимуть до регіону інвесторів.

Опозиційні сили у парламенті триматимуться разом. Принаймі так вважає очільник обласної ради:

— По тих питаннях, які в нас будуть збігатися, ми будемо спільно голосувати однозначно, а ті, в яких не дійшли згоди, будемо сідати, обговорювати та узгоджувати.

Адже не у всьому погляди ВО «Свобода» та Об’єднаної опозиції збігаються. Наприклад, це стосується ринку землі.

Результатами «Свободи» задоволений

 Щодо співпраці з «ударівцями» Олексій Кайда зазначив, що на ці питання повинен відповідати сам «Удар» та його лідер. Однак, на його думку, те, що біля ЦВК майорять прапори «Свободи», Об’єднаної опозиції та «УДАРу» — це перший крок для того, щоб сформувати дієву опозиційну силу у парламенті.

Хоча найважливішим завданням на сьогодні свободівці вважають відстоювання результатів виборів на 13 округах, де, на їх думку, здійснені фальсифікації, вони також готові і до перевиборів.

— «Свобода» показала, який вона може здобути результат, не зважаючи на те, що 2% у нас вкрадено. Адже всі екзит-поли давали нам від 12 до 13 відсотків. 2% — це є 5-6 депутатів.

Загалом Кайда задоволений рейтингом «Свободи» на Тернопільщині, адже він значно вищий у порівнянні з 2009 роком. Ті кроки, які ми робили були правильні, адже наш рейтинг не впав.

Поки що житиме в готелі

Свіжоспечений нардеп розповів, що поки йому не виділили квартиру у столиці, адже це не такий швидкий процес. Спершу депутатів поселяють у готелі «Київ» та «Україна». У Тернополі він планує залишити за собою орендовані квадратні метри, аже буде часто сюди приїздити.

Помічників з нашого міста до Києва з собою не братиме. Користуватиметься послугами тамтешніх спеціалістів, адже людей потрібно забезпечити житлом. Тому раціональніше працювати з киянами.

Олексій Петрович пообіцяв не цуратись тернопільських журналістів, час від часу зустрічатися з ними та розповідати, що виконано. До слова, політик все ж підготував звіт про роботу обласної ради, якій він ще кілька місяців тому обіцяв оприлюднити. В електронному вигляді його можна буде знайти на сайті обласної ради.

Марія Власенко, Тернопільська Липа

 Коментарі закриті.