Перевибори відбудуться у п’яти округах

Вибори  до Верховної Ради буде проведено повторно. У низці округів ситуація виявилась настільки критичною, що вийти з кризи вже неможливо.

Після мітингу опозиції і візиту на Банкову голови ЦВК Володимира Шаповала президент Віктор Янукович почув заклики втрутитися в процес і дозволив ухвалити постанову про перевибори в 5 округах.

Після виснажливої і безнадійної боротьби за перемогу в мажоритарних округах опозиція вивела 5 листопада своїх прихильників на акцію протесту під ЦВК.

На мітингу опозиції вони висунули вимогу до ЦВК забрати в ОВК протоколи 13 проблемних округів та самій встановити результати. Або провести перевибори.

О 12:30 лідери опозиції прийшли з цією вимогою до голови ЦВК Володимира Шаповала. Одразу після зустрічі з опозиціонерами він вирушив на Банкову, на зустріч з президентом Януковичем. Саме під час неї і було остаточно ухвалено рішення про перевибори. Там же було і визначено 5 округів, повідомляє “УП“.

Це 132 округ в Первомайську, де перемагав представник “Батьківщини” Аркадій Корнацький. Але вже після оброблення 100% протоколів, дані на сайті ЦВК різко змінилися і переміг представник влади Віталій Травянко.

Як відомо, в п’ятницю протоколи з ОВК були вилучені “Беркутом”, і відправлені в суд. Після цього, за твердженням опозиції, вони були сфальсифіковані. І ці “намальовані” дані були передані в ЦВК.

Також на перевибори піде 94 округ, де змагалися Тетяна Засуха і Віктор Романюк.

“Якщо раніше голоси на дільницях кралися, то в цьому окрузі здійснили злочинний розбій, а тепер цей розбій пропонують освятити ЦВК. Ми не повинні навіть доторкатися пальцем до цього непотребу, який нам принесли.

Також на перевибори було вирішено відправити 197 округ, де Богдан Губський переміг опозиціонера Леоніда Даценка.

Ще станом на 8:30 понеділка в окрузі №197 було пораховано 88,35% протоколів. І вигравав кандидат від “Батьківщини” Леонід Даценко (32,96%). Його суперник Богдан Губський набирав 30,76%.

А о 8:35 на сайті ЦВК з’явилися дані про обробку 100% протоколів, за результатами яких Губський отримав 35,65% голосів.

Між тим нардеп Андрій Парбуій, який перебував в Каневі, заявляв, що на той момент голови ДВК все ще не здали уточнені протоколи, хоча на сайті ЦВК вже були дані про обробку 100% протоколів.

Піде на перевибори і 194 округ, де представник об’єднаної опозиції Микола Булатецький виграв у Валентини Жуковської з відривом у 12 тисяч голосів.

Однак, коли потрібно було підписати остаточний протокол, голова комісії Ольга Козько викликала швидку і спробувала виїхати в лікарню з печаткою і ключами від сейфу.

ЦВК не бачило підстав проводити в цьому окрузі перевибори, якщо не вважати таким показове невдоволення Тетяни Лукаш при прийняття протоколів, але на Банковій особливо наполягли на влюченні цього округу в список. Тому давня соратниця Дмитра Фірташа Валентина Жуковська отримає ще один шанс потрапити до парламенту.

Замикає п’ятірку 223 округ Пилипишина-Левченка, де, здається, сторони раніше помруть, ніж перерахують результати. Що не намагалася робити ЦВК для цього округу, а справу там вивести в нормальне русло не вдалося.

Все що може зараз ЦВК – це звернутися до Верховної Ради з проханням ухвалити зміни до закону про вибори. Або прийняти окремий закон як у 2004 році, щоб призначити перевибори в округах.

І десь уже навесні опозиція і влада ще раз позмагаються за мандати.

Залишається сподіватися, що опозиція до того часу знову не пересвариться і таки виставить в округи єдиних кандидатів, як пообіцяв Віталій Кличко.

Щоправда юристи опозиції не вірять у варіант перевиборів. “Це грандіозний обман! В законі немає можливості для перевиборів. Тому я не виключаю, що цю постанову оскаржать в суді, а 12 листопада ЦВК збереться і оголосить результати за отриманими протоколами. І все!” – заявив Влерій Карпунцов.

Тетяна НіколаєнкоКоментарі закриті.