Олег Сиротюк про переголосування на п’яти округах. Коментар для “Тернопільської липи”

Кандидат в народні депутати від ВО “Свобода” Олег Сиротюк, який був до недавнього часу керівником обласного осередку партії, прокоментував для “Тернопільської липи” рішення про проведення переголосування у п’яти одномандатних округах. 

Вчора лідери опозиції  – Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко провели переговори з головою ЦВК Володимиром Шаповалом про ситуацію на 13 проблемних округах, на яких перемогу опозиційних кандидатів досі не можуть встановити остаточно.

Як відомо, за результатами пепеговорів, ЦВК прийняла рішення про неможливість встановлення результатів голосування на п’яти округах. І вже сьогодні Верховна Рада проголосувала постанову про призначення перевиборів на п’яти одномандатних округах: №94, 132, 194, 197, 223. За таке рішення були 268 депутатів.

По решті, восьми спірних округах, опозиція вимагає від ЦВК встановлення результатів голосування. Адже вважає, що комісія має всі необхідні інструменти для цього. Результати голосування, на думку опозиції, можуть бути встановлені за протоколами дільничних комісій та за наявними в сторін виборчого процесу протоколами з мокрими печатками.

Олег Сиротюк зазначив, що опозиція не буде змінювати своїх кандидатів у тих п’яти округах, де проводитиметься переголосування. Також, за умови преведення повторного голосування партія Віталія Кличка “УДАР” не буде висувати на цих п’яти округах своїх кандидатів. А це означає, на думку свободівця, що підтримка кандидатів від опозиції буде ще більшою за рахунок виборців УДАРу, а також за рахунок значної мобілізації суспільства  у відповідь на дії влади.

На запитання про те, чи вдасться влада до ще більших фальсифікацій і маніпуляцій з процесоім підрахунку голосів, Олег Сиротюк відповів, що важко передбачити як буде діяти влада, але при тій картині маніпуляції з результатами голосування громадськість розуміє, що влада фальшує результати і не дасть вкрасти свій вибір.  І загалом сподівання його політичної сили на здобуття опозицією мандатів у проблемних округах є оптимістичними.Коментарі закриті.