Запекле протистояння досі триває на 9 виборчих округах

На багатьох мажоритарних округах кандидати від влади здобувають перемогу завдяки нашій судовій системі. Вони опротестовують результати виборів на окремих дільницях, чим домагаються перерахунку голосів або визнання їх недійсними, після чого стають переможцями.

Округ №11 (центр – Вінниця), де змагалися кандидат від «Батьківщини» Наталія Солейко та самовисуванець Олександр Домбровський (екс-голова Вінницької облдержадміністрації).

Після перерахунку голосів на дільницях, проведеного за рішенням Вінницького окружного адмінсуду, Домбровський випередив Солейко, яка до цього лідирувала, на 2,16%.

Округ №14 (Жмеринка, Вінницька область), де змагалися кандидат від «Батьківщини» Іван Мельничук та самовисуванець Віктор Жеребнюк, пише “Тиждень.ua“.

Після підрахунку 100% бюлетенів на першому місці був Мельничук. Втім, Жеребнюк зажадав перерахувати голоси на десяти дільницях, в результаті чого понад 50% бюлетенів на більшості дільниць було визнано недійсними. У результаті Жеребнюк став переможцем.

Округ №94 (Обухів, Київська область), де змагалися кандидат від «Батьківщини» Віктор Романюк та кандидат від Партії регіонів Тетяна Засуха (дружина екс-губернатора області).

За підсумками підрахунку протоколів з мокрими печатками лідирував Романюк. Однак Київський апеляційний адмінсуд скасував результати виборів на 28 дільницях, де перемагав Романюк, і на першому місці опинилася Засуха.

Округ №132 (Первомайськ, Миколаївська область), де змагалися кандидат від опозиції Аркадій Корнацький і заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Віталій Травянко (ПР).

За першими даними на сайті ЦВК після підрахунку 100% голосів відрив Корнацького від Травянка склав 4 167 голосів. Однак через добу дані на сайті змінилися на користь регіонала. Опозиція почала вимагати перерахунку.

Подальші події у Первомайську привернули до себе увагу всієї України. Так, в ніч з 1 на 2 листопада співробітники Державної виконавчої служби (ДВС) вилучили протоколи засідання виборчої комісії. У супроводі бійців «Беркута» вони спробували вивезти їх на автобусі, але дорогу їм перекрили місцеві жителі (за фактом фактом блокування проїзду співробітників ДВС порушено кримінальну справу). Поки у Первомайську тривало протистояння, голова і чотири члени окружкому доставили протоколи у Центрвиборчком.

«Факт прийняття протоколу означає його легітимізацію», – зазначив голова ЦВК Володимир Шаповал. У той же час, він доручив перевірити всі протоколи цього окружкому “до коми”.

Округ №216 (Київ, Дніпровський район), де змагалися кандидат від «Батьківщини» Ксенія  Ляпіна та самовисуванець Олександр Супруненко (брат затя екс-мера Києва Леоніда Черновецького).

За підрахунком 100% протоколів перемогла Ляпіна. Однак Київський окружний апеляційний суд ухвалив рішення про перерахунок голосів на 19 дільницях.

Округ №223 (Київ, Шевченківський район), де досі триває боротьба між кандидатом від ВО «Свобода» Юрієм Левченком та самовисуванцем Віктором Пилипишиним (екс-голова Шевченківської районної у Києві ради та державної адміністрації).

Тут ще відбувається підрахунок голосів. Наразі лідирує Левченко. Однак, суд постановив перерахувати голоси на 11 дільницях.

Округ №211 (Київ, Голосіївський район), де змагалися кандидат від «Батьківщини» Сергій Терьохін та регіонал Ігор Лисов.

У цьому окрузі переміг Терьохін, однак апеляційний суд дозволив перерахувати голоси на понад 40 дільницях у цьому виборчому окрузі.

Є округи, де опозиціонери набрали більшість голосів відповідно до даних протоколів з мокрими печатками, однак в кінцевому результаті перемогли провладні кандидати.

Приміром, округ №197 (Канів, Черкаська область), де змагаються кандидат від «Батьківщини» Леонід Даценко та само висуванець Богдан Губський. У цьому окрузі ще сьогодні вранці станом на 8:00 було пораховано 88.35% протоколів: Даценко випереджав Губського на понад 2%. Однак вже о о 8:35 на сайті ЦВК з’явилися дані про обробку 100% протоколів, за результатами яких Губський переміг з результатом 35,65% голосів. Даценко набрав – 31,82% голосів.

Або ж округ №90 (Біла Церква, Київська область), де змагалися кандидат від ВО «Свобода» Олександр Марченко та самовисуванець Віталій Чудновський (колишній охоронець Юлії Тимошенко, а нині наречений сестри голови Адміністрації Президента Юлії Льовочкіної).

Марченко отримав більшість голосів за даними протоколів з мокрими печатками. Втім, окружком визначив переможцем Чудновського. Свободівець оскаржив це рішення у суді, який не побачив фактів фальсифікації. Марченко розпочав апеляційний процес.Коментарі закриті.