Ігор Качмарський: «Ці вибори – це тотальна поразка політтехнологів!»

indexПолітолог Ігор Качмарський у своєму післявиборчому коментарі для «Тернопільської липи» висловився про те, що з середини 90-х років ці вибори стали найбездарнішим програшем українських сил, обурююється ролі церкви, яка включилася в передвиборчу агітацію. Але вважає «світлою плямою» те, що люди не піддалися такому масовому підкупу, який планувався і запевняє, що жоден з мажоритарників–переможців не стане «тушкою».

Які основні характеристики цьогорічної виборчої кампанії, чим таким особливим відрізнялась?

На відміну від місцевих виборів 2010 року значно менше виборців продали свої голоси. Є інформація, що навіть держслужбовці відмовлялися голосувати за Партію Регіонів, а їх активісти повертали гроші. Це така невелика світла пляма в нічному небі.

Комісії складені майже суцільно з громадян призначених в адміністраціях – це крах демократії. Дивно, що опозиції нарахували якісь голоси. Сумно, що опозиція не розповіла про це країні перед голосуванням і не влаштувала тотальний контроль під час голосування.

Для мене сумно бачити, що церква активно поринула в агітацію на виборах. Який приклад отці показують громаді, коли агітують за багатих благодійників із сумнівною політичною орієнтацією?

Як ви схарактеризуєте кандидатів, що перемогли на Тернопільщині: їх сильні і слабкі сторони?

Свої сильні сторони вони нехай покажуть роботою в Верховній Раді. Тернопільщина скучила за депутатами, які якісно роблять свою справу.

Критикувати цих п’ятьох поки ще рано: а раптом станеться чудо J.

Зате жоден з них 100% не стане «тушкою». Значить буде менше зневіри.

Як ви оцінюєте рекламні кампанії кандидатів та партій з точки зору результатів виборів: яка з них, на вашу думку, найбільше досягла мети, яка спрацювала саме на той контингент виборця, на який і розраховувалась, чия кампанія, на вашу думку, відразу видалася вам не дуже вдалою (провальною, помилковою)?

Скажу за кампанію мажоритарників від області: виграли партійні бренди і політики, які послідовно працювали в одній команді і не бігали туди-сюди. Від самого початку у самовисуванців і «ударників» шансів було нуль цілих нуль десятих.

Ці вибори – це тотальна поразка політтехнологів. Кольорові картинки, підкуп, концерти, борди, церква, газети і телевізор не працюють! Виборці раніше попеклися на шіллерах, муцах, полянчичах і не хочуть, щоб їх ганьбили сусіди.

Для активістів, ініціативних, небайдужих – це шанс зрозуміти, що почалася епоха великих партій. Гетьмани-одинаки вже нікому не цікаві.

Як ви оцінюєте підтримку «Свободи» виборцями різних регіонів України? Про що це говорить, про які суспільні настрої? Невже такі радикальні ідеї є для людей зараз на часі?

Звичайно ідеї на часі. Подивіться, що відбувається в країні з мовою, свободою слова, законністю. Люди шукають захисту або хочуть бути серед сильних. Опозиція та старі демократи своїм розмазуванням соплів і продажністю «дістали» навіть терплячих. На наступних виборах «Свобода» ще за друге місце побореться!

Чи досягла на виборах бажаного результату Партія Регіонів? Чи виправдався їх план з проведення змішаних виборів?

Однозначно – влада виграла ці вибори в одні ворота. Вони підловили Яценюка і Турчинова з новим виборчим законом, а потім розвели як … дітей. Зараз у регіоналів десь 190 депутатів + 40 самовисуванців. Це більшість. А в запасі ще комуністи. Разом приблизно 60% від складу Парламенту. Із середини 1990-х років українські сили так бездарно не програвали.

А ще люди кажуть, що опозиція продавала округи провладним кандидатам в центрі і на півночі країни. Там висували завідомо слабких кандидатів, а вигравав прихований регіонал.

Чи вдасться досягти консенсусу у роботі нинішнього складу ВР, чи зможуть вони домовитися у вирішенні найбільш важливих, визначальних для держави питань, чи буде нинішній склад ВР працювати на розкол України?

Консенсусу не буде, а колоти далі вже нікуди. Як би політики не кололи країну, а до громадян приходить усвідомлення, що треба об’єднуватися проти тих, хто веде нечесну політику і знущається з народу. І байдуже яким прапором ті прикриваються.

Чи зможуть в Парламенті об’єднатися демократичні сили?

Ні, не зможуть. Зроблять заяву, тиждень потерплять, а потім розсваряться.

Чому на Тернопіллі кампанія (день голосування та підрахунок голосів) пройшла дуже гладко? Який вплив мав на цих виборах адмінресурс? Про що говорить поразка явних провладних кандидатів на Тернопіллі (Хоптян, Клименко, Муц, Чайківський)?

Це дуже помилкове враження – про гладкість. Звідки в селах по 50 голосів за провладну силу, а по 400 за провладних кандидатів? Майже 6% результату при рейтингу 2% – це хіба не адмінресурс? По 90% членів комісій від влади – це не адмінресурс? Провладні кандидати набрали від 10 до 20%. І це після того, що вони зробили з флотом, мовою, лідерами опозиції, митним союзом з Росією. Але більшість людей вистояли і проголосували за кого хотіли, а не за кого змушували.

 

Тернопільська ЛипаКоментування вимкнено до запису “Ігор Качмарський: «Ці вибори – це тотальна поразка політтехнологів!»”

  1. маккормік коментує:

    Матеріал не тягне на думку політолога, як назвав себе автор. Такі собі провінційні теревеньки дядьків після служби Божої.